České dráhy: Vlak plný úsměvů přiveze děti z dětských domovů a handicapované na festival do Zlína

24.05.2019 11:26

České dráhy také v letošním roce vypraví Vlak plný úsměvů. Tradičním cílem tohoto speciálního vlaku pro handicapované děti a děti z dětských domovů, bude Zlín, ve kterém zítra začíná 59. ročník Zlín Film Festivalu.

České dráhy: Vlak plný úsměvů přiveze děti z dětských domovů a handicapované na festival do Zlína
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Vlak plný úsměvů vyjede ve čtvrtek 30. května brzy ráno z hlavního nádraží v Praze. Akci organizují České dráhy ve spolupráci s Unií železničních zaměstnanců, Dopravním vzdělávacím institutem a Zlín Film Festivalem.

Do Vlaku plného úsměvů na jeho cestě z Prahy do Zlína postupně nastoupí 260 handicapovaných dětí a dětí z dětských domovů a stacionáře z Pardubického a Olomouckého kraje. Poveze je jednotka City Elefant, která je vhodná k přepravě cestujících s handicapem, např. na invalidních vozících. Z pražského hlavního nádraží vlak odjede ve čtvrtek v 5:59 hod. Dále bude zastavovat ve stanicích Pardubice hl.n., Choceň, Ústí nad Orlicí město, Česká Třebová, Zábřeh na Moravě, Olomouc hl.n., Přerov a před půl desátou pak dorazí do cílové stanice Zlín střed. Na zpáteční cestu Vlak plný úsměvů vyjede ze Zlína v 16:36 hod.

Ve vlaku děti dostanou již tradičně Elfíkův sešit proti nudě (letos již s pořadovým číslem 9) a další drobné předměty od pořadatelů. Nebude chybět něco dobrého na zub a zajištěn bude i pitný režim. Největším lákadlem ale bude určitě kouzelník, který s dětmi pojede ve vlaku a ty si s ním užijí spoustu kouzelné zábavy. Ve Zlíně pak děti čeká nejenom promítání filmů v rámci mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, ale i tradiční návštěva ZOO Lešná a spousta dalších aktivit.

Účastníky speciální jízdy jsou děti ze škol a dětského domova ze Zábřehu a Šumperku, olomouckého Dětského centra Ostrůvek, ze školy Svítání v Pardubicích a ve Vysokém Mýtě a stacionáře v Ústní nad Orlicí. České dráhy vypraví Vlak plný úsměvů společně s Unií železničních zaměstnanců a Dopravním vzdělávacím institutem na zlínský filmový festival už po šestnácté.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Nízké povědomí o startupovém investování brzdí českou ekonomiku

7:34 CzechInvest: Nízké povědomí o startupovém investování brzdí českou ekonomiku

V České republice vznikají kvalitní technologické startupy. Mnoho slibných projektů skončí už v rané…