České dráhy: Začíná sezóna cyklopůjčoven ČD Bike, možnosti vypůjčení elektrokol se rozšíří

04.04.2022 7:33 | Tisková zpráva

V pátek 1. dubna zahájily České dráhy novou sezónu oblíbených cyklopůjčoven ČD Bike. Zapůjčit si kolo v železniční stanici a vyrazit odtud na cyklovýlet bude letos možné na celkem 70 místech v republice.

České dráhy: Začíná sezóna cyklopůjčoven ČD Bike, možnosti vypůjčení elektrokol se rozšíří
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Zcela nová bude půjčovna v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka a po rekonstrukci se letos znovu otevřou pobočky ve stanicích Litoměřice město a Veselí nad Lužnicí. S ohledem na rostoucí poptávku ČD rozšíří počet nabízených elektrokol a zároveň se zvýší i počet stanic, kde bude tento typ kol dostupný. Většina cyklopůjčoven bude otevřená do 31. října. Po tomto datu zůstane v provozu celkem 12 poboček.

Po dvou turistických sezónách, kdy dostupnost volnočasových aktivit do značné míry ovlivňovala epidemická situace, se letos otevřou půjčovny kol ČD Bike v tradičním termínu na začátku dubna. „Na rozdíl od dvou předchozích let tak cykloturisté letos nepřijdou o možnost využít naše služby hned v prvních jarních týdnech. Už poslední březnový víkend jsme zahájili provoz sezónních cyklovlaků v okolí Prahy, od prvního dubnového víkendu nyní otevíráme sezónní cyklopůjčovny ve stanicích,“ říká Jana Rotreklová, manažerka projektu ČD Bike.

V síti půjčoven ČD Bike letos dochází k drobným změnám. Od dubna například ČD nově otevřou půjčovnu v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka a po rekonstrukci obnoví provoz pobočky ve stanici Litoměřice město. To samé pak národní dopravce plánuje v průběhu sezóny i na nádraží ve Veselí nad Lužnicí. V jiných stanicích naopak bude probíhat rekonstrukce a provoz půjčoven tu proto bude pozastaven (např. ve stanici Praha-Smíchov). S výjimkou Prahy a Libereckého kraje budou letos cyklopůjčovny otevřené ve všech ostatních regionech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…