Český rozhlas České Budějovice má v sobotu studio na Kleti

11.06.2015 7:33

Český rozhlas České Budějovice odvysílá v sobotu 13. června v přímém přenosu hodinu programu přímo z vrcholu Kleti v Blanském lese. Studio se bude nacházet nedaleko vysílače, odkud se šíří signál stanice na frekvenci 106,4 FM do celých jižních Čech.

Český rozhlas České Budějovice má v sobotu studio na Kleti
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Speciální program v čase mezi 12. a 13. hodinou připomene hned tři letošní výročí - 70 let od zahájení vysílání Českého rozhlasu v jižních Čechách, 90 let od otevření chaty na Kleti a 190 let od otevření rozhledny. Pozvání do živého vysílání přijali zajímaví hosté, mezi nimi předseda jihočeských turistů Jiří Franc, astronom Miloš Tichý nebo majitel chaty s rozhlednou Ladislav Faktor.

Na vrcholu Kleti je už od 10 hodin připraven doprovodný program: vystoupení folklorního souboru Mladá dudácká muzika ze Strakonic, možnost návštěvy rozhledny a hvězdárny, vyhodnocení nejmladšího a nejstaršího účastníka. Odměnou za výstup je pamětní turistické razítko a pohlednice.

Český rozhlas České Budějovice zároveň také spolupořádá Výstup na Kleť společně s jihočeským Klubem českých turistů. Vydat se můžete pěšky i na kole po značených pěších trasách a cyklotrasách z Českých Budějovic, Holubova, Plešovic, Chvalšin, Zlaté Koruny a Českého Krumlova. Pro návštěvu Kletě lze též použít lanovku Holubov – Kleť.

Letošní 70. výročí České rozhlasu České Budějovice je námětem pro ukrytou schránku - kešku v oblíbené turistické hře geocaching. Keška na vás čeká také poblíž vysílače Kleť, má číslo GC5TFFW a je umístěna nedaleko u mrazových srubů blízko vysílače. Úspěšné lovce schránka odmění dárkovými předměty. http://jdem.cz/bseam3

Doporučené trasy:

Č. Budějovice, konečná MHD Máj – Kleť 25km po zelené turistické značce (TZ)

přes Holubov, žst. – Kleť po zelené TZ

Plešovice žst. – Kleť po žluté TZ 6km

Chvalšiny – Kleť po červené TZ 8,5km

Zlatá Koruna žst. – Kleť po červené TZ 8km

Český Krumlov – Kleť po zelené TZ 8km

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MŠMT: Ombudsman řešil letos maturity, konkurzy na ředitele i šikanu

14:26 MŠMT: Ombudsman řešil letos maturity, konkurzy na ředitele i šikanu

Školský ombudsman Ladislav Hrzal řešil v období od letošního 15. března do 15. června 170 dotazů, po…