Český rozhlas: Projekt Studio '39 získal Česko-německou novinářskou cenu

02.11.2019 8:45

Projekt Českého rozhlasu Studio '39 byl na slavnostním udílení Česko německých novinářských cen v Lipsku oceněn v kategorii Audio. Historická rekonstrukce připomněla posluchačům obsazení Československa nacistickým Německem.

Český rozhlas: Projekt Studio '39 získal Česko-německou novinářskou cenu
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Studio '39 propojilo jedinečné sedmihodinové živé vysílání rekonstrukce událostí s dobovými nahrávkami a rozhovory s historiky. Podle slov poroty přeneslo minulost do současnosti a představuje tak odvážný, nový formát na populární rozhlasové vlně. „Studio '39 je mimořádný projekt Českého rozhlasu připomínající historické události, na které bychom neměli zapomínat. Gratuluji tvůrcům a všem, kteří se na přípravách a vysílání podíleli,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Projekt stanice Český rozhlas Radiožurnál vrátil posluchače do minulosti v pátek 15. března. Speciální vysílání začalo v 4:00 ráno a trvalo až do 11:00 hodin dopoledne. Reportéři popisovali události z klíčových míst tehdejšího dění v reálném čase.

„Od tragických událostí roku 1939 uplynulo 80 let. Pamětníci odcházejí a pro většinu mladých lidí je druhá světová válka dávnou minulostí. Proto jsme se Studiem '39 vyšli na Hlavní nádraží, abychom jej nabídli i neposluchačům rádia. Velmi si vážíme toho, že kromě nich projekt ocenila i odborná porota Česko-německých novinářských cen,“ řekl šéfredaktor stanice Český rozhlas Radiožurnál Ondřej Suchan.

Česko-německá novinářská cena je vyhlašována jednou ročně ve třech kategoriích text, audio a multimédia včetně TV a uděluje se nejlepšímu českému a nejlepšímu německému příspěvku v dané kategorii. Zvláštní cenou Mileny Jesenské je oceněn český anebo německý příspěvek. Cenou chtějí pořadatelé ocenit novinářky a novináře, kteří jsou proti trendu rychlého, povrchního zpravodajství a přispívají tak k lepšímu vzájemnému porozumění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský Prazdroj: Radegastu popřejí k 50. narozeninám Buty

22:01 Plzeňský Prazdroj: Radegastu popřejí k 50. narozeninám Buty

Radegast den 2020, který proběhne v Nošovicích 29. srpna, bude oslavou 50 let hořkosti. Pořádný říz …