Český rozhlas: Rádio Junior se zapojí do mezinárodního projektu #SayHi

06.10.2020 8:24

Stanice Českého rozhlasu pro děti, Rádio Junior, se zapojí do mezinárodního projektu #SayHi pod záštitou Evropské vysílací unie. Společně s dalšími evropskými a světovými veřejnoprávními vysílateli tak propojí děti napříč různými zeměmi a kulturami pomocí hudby, tance a moderních technologií.

Český rozhlas: Rádio Junior se zapojí do mezinárodního projektu #SayHi
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Projekt podporující sounáležitost využívá prvky, které jsou pro všechny zapojené země společné – píseň přeloženou do národního jazyka, jednoduchou choreografii a motto #SayHi. Českou mutaci originální písně napsal a zazpíval zpěvák Vojta D. Pro píseň nazvanou Zatancuj vznikl také videoklip, v němž spolu se zpěvákem účinkují členové Dismanova rozhlasového dětského souboru. Režie se ujala oceňovaná mladá režisérka působící převážně v zahraničí Tereza Hirsch. Choreografii k projektu, kterou se budou moci všichni zájemci naučit prostřednictvím instruktážního videa zveřejněného na webu Rádia Junior, vytvořila norská taneční skupina Quick Style.

„Jde o jedinečný počin, především tím, do jaké míry je interaktivní, což je v dnešní době nutnost. Koordinovanou kampaní a závěrečným vysíláním ve všech zúčastněných zemích můžeme propojit děti z různých kultur, dát jim možnost se pobavit, mít společný cíl, to všechno klidně i z pohodlí vlastního pokoje,“ říká šéfredaktor Rádia Junior Tomáš Vacek.

Projekt #SayHi vyvrcholí 12. listopadu 2020 v 12:00 hodin středoevropského času vysíláním společné písně na vlnách všech zapojených rádií, které tak umožní dětem i dospělým si společně zatančit. Tanec se bude v mnoha zemích přenášet živě a díky sloganům #SayHi a #radiojunior bude možné se podívat, jak se tančilo kdekoliv na světě.

„Jsem moc rád, že můžu být součástí takhle krásného projektu. Věřím, že se písnička bude všem líbit a nemohu se dočkat, až na ni budou všichni tančit a budou si ji zpívat,“ dodal zpěvák Vojta D.

Více informací o projektu a o tom, jak se zapojit, naleznete na webových stránkách Rádia Junior ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Vila Stiassni zve na Halloweenský víkend

22:16 Národní památkový ústav: Vila Stiassni zve na Halloweenský víkend

Ve vile Stiassni se poslední říjnové dny ponesou v duchu oslav podzimu a Halloweenu. Z pestrého prog…