Český rozhlas Radiožurnál odvysílá exkluzivní zpravodajskou rekonstrukci Operace Anthropoid

26.05.2022 14:12 | Tisková zpráva

Český rozhlas Radiožurnál připravil k 80. výročí atentátu na Reinharda Heydricha sérii čtyř zpravodajských rekonstrukcí tohoto významného činu českého odboje. Unikátní rozhlasový projekt odstartuje 27. května přímým přenosem s moderátory Janem Pokorným a Martinem Veselovským z pražského náměstí Míru. V živých vstupech budou reportéři Českého rozhlasu společně s historiky a pamětníky minutu po minutě monitorovat události Operace Anthropoid.

Český rozhlas Radiožurnál odvysílá exkluzivní zpravodajskou rekonstrukci Operace Anthropoid
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

V pátek uplyne přesně 80 let od atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Stanice Český rozhlas Radiožurnál ve svém dopoledním živém vysílání mezi 8.00 a 12.00 hodinou připomene klíčové momenty a osobnosti celé Operace Anthropoid. První ze čtyř živých rozhlasových zpravodajských rekonstrukcí bude sledovat významné události dne atentátu – odjezd Reinharda Heydricha z Panenských Břežan, samotný atentát a jeho následovné vyšetřování. Odborníci a pamětníci přiblíží plán Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka a seznámí posluchače s neuvěřitelnými příběhy rodin odbojářů, které podporovaly tyto parašutisty.

„Považujeme za důležité připomínat významné události naší historie. Tentokrát jsme se pustili do odvážného rozhlasového projektu, které přináší zpravodajskou rekonstrukci Operace Anthropoid. Exkluzivní vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál v den 80. výročí atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha seznámí posluchače s klíčovými událostmi tohoto dne. Rádi bychom tak vzdali hold parašutistům a jejich rodinám, které se zapsali tímto hrdinským činem do dějin,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Radiožurnál v následujících týdnech naváže živými zpravodajskými rekonstrukcemi dalších tří významných událostí naší historie, které po atentátu následovaly. 10. června bude vysílat přímo z Památníku Lidice, 18. června z krypty pražského kostela sv. Cyrila a Metoděje a 24. června z Památníku Ležáky.

Živé rekonstrukce stanice Český rozhlas Radiožurnál zaznamenaly v posledních letech mnoho úspěchů v Česku i v zahraničí. Projekt ´68, který připomínal okupaci Československa v roce 1968, zvítězil na festivalu Prix Europa v kategorii nejlepší evropský digitální audio projekt roku. Rozhlasový projekt Studio ´39, zabývající se rekonstrukcí obsazení Československa Německem, obdržel Křišťálovou lupu a Česko-německou novinářskou cenu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Vila Stiassni zve na Halloweenský víkend

22:16 Národní památkový ústav: Vila Stiassni zve na Halloweenský víkend

Ve vile Stiassni se poslední říjnové dny ponesou v duchu oslav podzimu a Halloweenu. Z pestrého prog…