Český rozhlas Vltava nabídne čtyři přímé přenosy z festivalu Pražské jaro

11.05.2021 21:20 | Zprávy

Vybrané koncerty ze 76. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro zprostředkuje posluchačům Český rozhlas Vltava. Jarní svátek hudby startuje za účasti publika živě na Vltavě 12. května od 20 hodin s tradičním úvodním programem – symfonickou básní Má vlast Bedřicha Smetany. Ve dnech 17. a 26. května na festivalu vystoupí také Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Český rozhlas Vltava nabídne čtyři přímé přenosy z festivalu Pražské jaro
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Symfonická báseň Má vlast Bedřicha Smetany tentokrát zazní v unikátní interpretaci souboru Collegium 1704 s dirigentem Václavem Luksem. Atmosféra Pražského jara naplní i následujících šest týdnů, na které si Vltava připravila další tři přímé přenosy, čtyři záznamy koncertů a dva speciály věnované interpretační soutěži a historických snímkům z rozhlasového archivu. Vybrané koncerty přenášené online bude i letos opět moderovat herec a hudebník Jan Budař. „Festival Pražské jaro je symbolem nejen jara, ale i naděje. Je nositelem tradičních kulturních, uměleckých i společenských hodnot. Český rozhlas těší, že je partnerem festivalu Pražské jaro už od jeho vzniku,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Český rozhlas Vltava také exkluzivně nabídne záznam koncertu Bavorského rozhlasového symfonického orchestru s dirigentem Jakubem Hrůšou a altistkou Gerhild Romberger. Orchestr, jehož letošní vystoupení na festivalu Pražské jaro bylo bohužel zrušeno, odehraje připravený program v domovském Mnichově. Díky vltavskému vysílání mohou být posluchači přesto u toho.

„Koncerty Pražského jara patří k tradičním vrcholu jarního programu naší stanice, letos má jejich vysílání ještě větší smysl než obvykle. Zapněte Vltavu a užijte si díky přímým přenosům živou atmosféru ze sálů,“ dodala šéfredaktorka stanice Český rozhlas Vltava Jaroslava Haladová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Je to pravda?

Je pravda, že vaše poradkyně Semansová má na starosti miliardové dotace a samá má firmu na dotace - na pomoc s jejich získáváním? Jestli ano, vám to přijde v pořádku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Zrekonstruovaná menší nádrž u Dětenic

22:42 Lesy ČR: Zrekonstruovaná menší nádrž u Dětenic

Vodní nádrž zvanou Knížek zrekonstruovaly za bezmála čtyři miliony korun bez DPH uprostřed rozsáhléh…