Český rozhlas plánuje personální změny. Nové vedení budou mít Dvojka, Vltava i Radio Praha

13.07.2016 14:52 | Zprávy

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral představí na nejbližším veřejném zasedání Rady Českého rozhlasu, které se uskuteční 27. července, plánované personální změny ve vedení několika stanic veřejnoprávního rozhlasu. Ke změnám - po jejich projednání s Radou ČRo - dojde na šéfredaktorských postech stanic Dvojka a Radia Praha, ale také ve vedení stanice Vltava.

Český rozhlas plánuje personální změny. Nové vedení budou mít Dvojka, Vltava i Radio Praha
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Z pozice šéfredaktora Dvojky odchází k 31. červenci Miroslav Dittrich, který na pozici působil od října 2013. „Miroslav Dittrich odvedl za dobu svého působení v Českém rozhlasu velký kus poctivé práce. Chtěl bych mu za jeho přínos pro vysílání Dvojky i celého Českého rozhlasu poděkovat a popřát mu mnoho štěstí v dalším soukromém i profesním životě,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Novým šéfredaktorem Dvojky bude od 1. srpna novinář, historik, manažer v komerční reklamní sféře, editor a autor rozhlasových dokumentů Martin Groman.

Groman vystudoval mediální studia na FSV UK v Praze, je předsedou Sdružení Ferdinanda Peroutky a již patnáct let s Českým rozhlasem externě spolupracuje.

Změny se dotknou také zahraničního vysílání Českého rozhlasu. Novou šéfredaktorkou stanice Radio Praha bude od 1. září Klára Lukešová-Stejskalová, která dosud působila ve zpravodajství ČRo jako vedoucí zahraniční redakce. V této pozici vystřídá Miroslava Krupičku, který pozici šéfredaktora či ředitele stanice zastával od roku 1998.

„Také Miroslavu Krupičkovi patří poděkování za jeho dlouholetou práci pro stanici Radio Praha a za formování podoby zahraničního vysílání,“ uvedl generální ředitel Zavoral.

I stanice Vltava bude mít nové vedení, přestože v otevřeném výběrovém řízení na šéfredaktora nebyl nakonec vybrán žádný kandidát. Vedením Vltavy tak bude od 1. srpna dočasně pověřen editor redakce kulturní publicistiky Antonín Pfeifer.  

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

22:28 HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

Ve dnech 25.7 a 26. 7. se v budově GŘ HZS ČR uskutečnilo pracovní jednání se zástupci Saska a Bavors…