Český rozhlas připomene 51. výročí okupace Československa pietním aktem

19.08.2019 12:20

U příležitosti 51. výročí srpnových událostí roku 1968 se ve středu 21. srpna v 11.00 hodin před budovou Českého rozhlasu na Vinohradské ulici v Praze uskuteční pietní akt s kladením věnců. Vítána je i široká veřejnost.

Český rozhlas připomene 51. výročí okupace Československa pietním aktem
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Vzpomínkové akce se zúčastní čelní představitelé státu, zástupci Českého rozhlasu a pamětníci srpnových událostí. Slavnostní projevy zahájí generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, s proslovy se dále připojí předseda Senátu PČR Jaroslav Kubera, předseda PS PČR Radek Vondráček, velvyslanec Slovenské republiky Peter Weiss a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Mezi pamětníky budou přítomni bývalí pracovníci tehdejšího Československého rozhlasu Věra Homolová, Tomáš Tomka, Jitka Borkovcová či Richard Seemann.

Český rozhlas při této příležitosti zároveň v budově v Římské ulici 13 zpřístupní virtuální instalaci s názvem Návrat ´68, která kombinuje moderní technologie k distribuci prostorového obsahu s možnostmi imerzní žurnalistiky. Imerzní zážitek ve virtuální realitě je postavený na reálné dobové fotografii a pracuje s emocemi, jež prožívali lidé během okupace samotné. Uživatel se dostává do situace mladého muže, který vlastním tělem brání vjezdu tanků do svého rodného města, a na druhé straně do pozice tankisty, který najíždí na neozbrojené mladé lidi.

Veškeré informace o virtuální instalaci naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Obnovení další vodní nádrže

22:27 Povodí Moravy: Obnovení další vodní nádrže

Retence vody v krajině i zpomalení odtoku povrchové vody z krajiny – to jsou hlavní efekty vodní nád…