Český rozhlas získal zastoupení ve vrcholném orgánu EBU

7. 12. 2018 17:31

Český rozhlas získal zastoupení ve vrcholném orgánu Evropské vysílací unie (EBU). Ředitel Techniky a správy ČRo Karel Zýka byl zvolen do představenstva nově založené společnosti s názvem Eurovision Services S. A, jež bude zaštiťovat komerční aktivity Evropské vysílací unie.

Český rozhlas získal zastoupení ve vrcholném orgánu EBU
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Český rozhlas znovu potvrdil, že zaujímá v EBU silnou pozici a patří k respektovaným evropským vysílatelům. EBU stála před zásadní otázkou, jestli bude dál sázet na jistotu a konzervativnost, nebo se stane větším dravcem v evropském mediálním světě. I za podpory Českého rozhlasu zvolila možnost druhou, která je podle mého názoru správná. Projekt Athena znamená oddělení komerčních aktivit EBU od služeb členským organizacím do samostatné dceřiné společnosti,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a místopředseda Rozhlasového výboru EBU, který je hlavním statutárním orgánem pro evropské veřejnoprávní rozhlasy.

Cílem projektu Athena a této zásadní změny ve fungování Evropské vysílací unie je potřeba být mnohem flexibilnější a dynamičtější při realizaci komerčních aktivit na stále dravějším evropském i světovém mediálním trhu. Český rozhlas tuto iniciativu podpořil a patřil k evropským veřejnoprávním vysílatelům, kteří prosazovali implementaci projektu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

22:11 Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

O titul Aleje roku spolku Arnika ve Zlínském kraji nebojuje zatím žádná alej, letos zatím přišlo 55 …