Český statistický úřad: Cizinci, žijící v Česku, netvoří homogenní skupinu

10.11.2024 22:08 | Tisková zpráva
autor: PV

Podle výsledků Sčítání lidu, domů a bytů 2021 žilo v Česku 496 250 cizinců. Od předchozího sčítání z roku 2011 jejich počet vzrostl o 17,5 procenta. Mezi početně největší skupiny patřili Ukrajinci, Slováci, Vietnamci, Rusové a Poláci. Jednotlivé cizinecké populace se liší věkovou strukturou, sociodemografickými a ekonomickými charakteristikami i územním rozmístěním.

Český statistický úřad: Cizinci, žijící v Česku, netvoří homogenní skupinu
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Většina cizinců (83,9 %) v Česku byla v produktivním věku. U Ukrajinců a Slováků měly osoby ve věku 15–64 let téměř 90% podíl z dané populace. Nejvyšší podíl dětské složky měli Vietnamci, děti do 14 let (včetně) mezi nimi tvořily 25 %. Naopak mezi nejstarší cizince patřili Poláci, z nichž více než třetina populace byla starší 60 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Větrné elektrárny

Já proti nim ani nic nemám, ale myslíte, že u nás budou k něčemu? Že tu na ně jsou klimatické podmínky? Podle mě jich pár mít můžeme a máme, ale rozšiřovat je ve velkém myslím nebude mít žádný efekt, protože tu prostě ty podmínky pro jejich provoz nejsou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Žižkovský tunel se promění ve veřejnou galerii

10:17 MHMP: Žižkovský tunel se promění ve veřejnou galerii

Rada hl. m. Prahy schválila uzavření smlouvy o výpůjčce části vnitřního ostění se Spolkem žižkovskéh…