Český statistický úřad: Duben byl ve znamení velikonočních nákupů

05.06.2019 16:14 | Zprávy

Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy (včetně Velikonoc) v dubnu zvýšily reálně o 5,4 %, bez očištění o 6,9 %. Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy meziměsíčně vzrostly o 0,2 %.

Český statistický úřad: Duben byl ve znamení velikonočních nákupů
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Meziměsíčně se tržby v maloobchodě kromě motorových vozidel1) po očištění o sezónní vlivy zvýšily v dubnu reálně o 0,2 %, přičemž za potraviny vzrostly o 1,7 %, naopak za pohonné hmoty klesly o 1,4 % a za nepotravinářské zboží o 0,5 %.

Meziročně se maloobchodní tržby očištěné o kalendářní vlivy (při stejném počtu pracovních dní v dubnu 2019 i 2018) zvýšily o 5,4 %, v tom za nepotravinářské zboží vzrostly o 6,0 %2), za potraviny o 5,6 %2) a za pohonné hmoty o 3,0 %.

Bez očištění se maloobchodní tržby meziročně zvýšily o 6,9 %. Tržby za potraviny vzrostly o 10,0 %2), za nepotravinářské zboží o 5,4 %2) a za pohonné hmoty o 3,0 %. Rozdíl mezi neočištěnými a očištěnými daty připadl na vrub zejména vlivu Velikonoc. V loňském roce se nákupy na Velikonoce realizovaly koncem března, letos až v dubnu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Léto v infocentrech mělo úspěch, rozdali jsme 11 tisíc cen

9:05 ČEZ: Léto v infocentrech mělo úspěch, rozdali jsme 11 tisíc cen

Soutěž „Ať vám léto hraje do karet“ přilákala do infocenter Skupiny ČEZ o prázdninách přes 66 tisíc …