Český statistický úřad: HDP v roce 2022 vzrostl o 2,5 %

31.01.2023 12:39 | Tisková zpráva

Předběžný odhad HDP - 4. čtvrtletí 2022

Český statistický úřad: HDP v roce 2022 vzrostl o 2,5 %
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Hrubý domácí produkt vzrostl v roce 2022 podle předběžného odhadu o 2,5 %. Ve 4. čtvrtletí HDP klesl mezičtvrtletně o 0,3 % a meziročně vzrostl o 0,4 %.

Hrubý domácí produkt (HDP) očištěný o cenové vlivy a sezónnost[1] byl v roce 2022 podle předběžného odhadu o 2,5 % vyšší než v roce 2021. Růst byl podpořen výdaji na tvorbu hrubého kapitálu a zahraniční poptávkou. Naopak negativní vliv měly výdaje na konečnou spotřebu domácností. Růst hrubé přidané hodnoty byl podpořen zejména zpracovatelským průmyslem a skupinou odvětví obchodu, dopravy, ubytování a pohostinství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Proč jste se vzdal Agrofertu?

Budoval jste ho snad půlku vašeho života a teď se ho vzdáte, kvůli možným čtyřem rokům, které ani nejsou jisté, abyste byl premiér? Stojí vám to za to? A co budete dělat za 4 roky? Plánujete být dál v politice?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize představuje jarní programové schéma na rok 2026

7:33 Česká televize představuje jarní programové schéma na rok 2026

Česká televize na dnešní tiskové konferenci na Kavčích horách odhalila své jarní programové schéma n…