Český statistický úřad: Minisčítání spěje do finále

8. 11. 2018 22:12

Čtvrtý ročník zábavně-vzdělávacího projektu Minisčítání míří do svého finále. Už jen týden mohou žáci a studenti vyplňovat on-line dotazníky a dozvědět se tak nové informace o sobě i svých spolužácích. Na vylosované třídy navíc čeká společný výlet za poznáním tajů vědy a techniky.

Český statistický úřad: Minisčítání spěje do finále
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Od 1. října vyplňují žáci a studenti dotazníky na webu www.miniscitani.cz a mohou tak činit až do 16. listopadu, kdy akce končí. K dnešnímu dni se do projektu zapojilo 403 škol, z toho 113 úplně poprvé, a účastníci vyplnili již přes 20 tisíc dotazníků.

„Žáci a studenti ve věku od devíti do patnácti let díky Minisčítání zjistí, že statistika může být poučná i zábavná. Naučí se například číst v grafech a tabulkách a vyhodnocovat informace získané z výsledků. Údaje ze šetření mohou využít také učitelé při výuce v hodinách matematiky, občanské nauky a dalších předmětů,“ upozorňuje Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Otázky v dotazníku jsou voleny především s ohledem na každodenní život dětí. Musí být atraktivní i zábavné a výsledky zároveň musí umožňovat reprezentativní srovnání. Letos se statistici žáků ptají například na kvalitu stravy ve školních jídelnách, jak často si čistí zuby, kolik času stráví na internetu a sociálních sítích nebo jaké školní předměty by z vyučování měly podle nich zmizet.

Motivací k účasti je i atraktivní odměna pro žáky a studenty zapojených tříd, kterou je šance získat vstup do libovolného Science centra v České republice. Z každého kraje bude vylosována jedna školní třída, která se může těšit na návštěvu například centra IQLANDIA v Liberci nebo planetárií v Ostravě či Hradci Králové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ústí nad Labem: Ohlédnutí za loňským rokem

22:16 Zoo Ústí nad Labem: Ohlédnutí za loňským rokem

I když je rok 2018 již téměř zapomenut a učíme se psát nové datum s devítkou na konci, určitě stojí …