Čeští podnikatelé navštívili ázerbájdžánský region Ismayilli, jednali i o možnosti výroby Lipánku

23.11.2018 10:03

Začátkem listopadu zavítala česká delegace podnikatelů do Ázerbájdžánu, konkrétně do zemědělského regionu Ismayilli, kde jednali o možnostech spolupráce. Jedním z možných projektů spolupráce mezi Českou republikou a ázerbájdžánským regionem Ismayilli je společný podnik na výrobu české mléčné pochoutky Lipánek. Návštěvu českých podnikatelů v Ázerbájdžánu pořádala ve spolupráci s ambasádou i Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora.

Čeští podnikatelé navštívili ázerbájdžánský region Ismayilli, jednali i o možnosti výroby Lipánku
Foto: pixabay.com
Popisek: Ázerbájdžán

Čeští podnikatelé včetně velvyslance Ázerbájdžánské republiky v ČR J. E. Farida Šafijeva a senátora Tomáše Jirsy navštívili Ázerbájdžán ve dnech 4. až 7. listopadu. V zemědělském regionu Ismayilli delegace navštívila například oblast Lachič, park Hejdara Alijeva a japonskou zahradu ve městě Ismayilli, agropark Buta a podniky AzNar, ISMA-BIKES nebo továrnu na koberce.

„Zemědělská mise do Ázerbájdžánu přinesla především další možnosti rozšíření spolupráce mezi Českou republikou a Ázerbájdžánem. Na oficiální schůzce s hejtmanem regionu Ismayilli Mirdamadem Sadigovem jsme jednali i o projektu mezi jihočeskou Madetou a regionem Ismayilli v podobě společného podniku na výrobu v Česku oblíbeného Lipánku. Na tomto projektu se bude dál pracovat,“ řekl k misi David Snášel, český podnikatel a prezident Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory.

Po návštěvě regionu Ismayilli zamířila česká delegace do hlavního města Baku, kde se zúčastnila dalších schůzek s náměstkem Rufatem Mammadovem na Ministerstvu ekonomiky Ázerbájdžánu a zástupci organizace AZ Promo, aby projednali společné projekty s českými podniky TATRA TRUCKS, Škoda Transportation a Madeta.

Následně čeští zástupci absolvovali schůzku s náměstkem předsedy parlamentu Ázerbájdžánu Valehem F. Alasgarovem a také se setkali s velvyslancem České republiky v Baku Milanem Ekrtem a obchodním radou Janem Jindřichem. Na schůzkách projednávali dlouhodobé vztahy mezi Ázerbájdžánem a Českou republikou.

O Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komoře
Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora přispívá k rozvoji vzájemných hospodářských a obchodních styků mezi Českou republikou, Evropskou Unií a Ázerbájdžánskou republikou. Cílem Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory je podporovat navazování vztahů a rozvíjení úzké spolupráce s ázerbájdžánskými, českými a evropskými orgány, sítí obchodních komor, asociacemi a podnikatelskými seskupeními, jakož i se všemi zainteresovanými veřejnými a soukromými subjekty. Komora se rovněž podílí na kulturních projektech a rozvoj v oblasti cestovního ruchu, v rámci česko-evropsko-ázerbájdžánských vztahů. Cílem těchto aktivit je propojení regionů a podpořit oboustrannou spolupráci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

22:36 SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

V rámci letošního třetího ročníku vzdělávacího projektu „Máme rádi zvířata“ navštívili v průběhu zář…