Chraňte děti před smrtícím meningokokem. VZP vám přidá na očkování 2 600 korun

05.05.2016 10:47 | Zprávy

Za posledních deset let postihlo invazivní meningokokové onemocnění v Česku 651 lidí. Jde o agresivní infekci, která může člověka zabít za pár hodin od prvních příznaků. Od začátku letošního roku má na svědomí už tři životy. Další desítky nakažených se celý život potýkají s mnohdy drastickými následky, jako jsou např. amputace končetin či hluchota. K nejohroženějším patří děti. VZP teď přišla s mimořádně výhodnou nabídkou – dětským klientům přidá na očkování proti meningokoku B až 2 600 korun.

Chraňte děti před smrtícím meningokokem. VZP vám přidá na očkování 2 600 korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ústředí VZP v bývalém hotelu Flora

Meningokokové onemocnění je leckdy těžké včas rozpoznat, protože může být zaměnitelné s virózou. Mezi typické příznaky patří bolesti hlavy, zvracení, horečka. Teprve později se přidávají poruchy vědomí, ztuhlost šíje či krvácivé projevy na kůži. V tu chvíli už je ale infekce často rozšířena v organismu.

Meningokoková sepse je nejrychlejší smrtící infekční onemocnění vůbec. I když se podaří pacienta zachránit, může mít vážné celoživotní následky.

Počet případů nákazy invazivním meningokokovým onemocněním

 

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: VZP

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Vojákům se od července zvýší platy

16:08 Ministerstvo obrany: Vojákům se od července zvýší platy

Vláda rozhodla o navýšení platů vojáků z povolání. Ke změně dojde již od července.

reklama