CzechInvest: 5Gthon. Akce, která zlepší budoucnost českých měst

25.01.2022 22:11 | Tisková zpráva

CzechInvest je partnerem soutěže, jejímž cílem je najít chytrá řešení pro rozvoj a budoucnost českých měst s využitím aplikací připojených k 5G síti.

CzechInvest: 5Gthon. Akce, která zlepší budoucnost českých měst
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Týdenní soutěž uzavře 22. února závěrečná konference, plná přednášek, prezentací soutěžních návrhů a samozřejmě vyhlášení vítězů.

Do soutěže se může zapojit kdokoliv, kdo sám nebo se se svým týmem dokáže během jednoho týdne vymyslet chytré řešení pro jedno z daných témat z oblasti Smart Cities. Soutěžící budou mít za úkol vymyslet a v detailu rozpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život v českých městech pomocí chytrých aplikací postavených na 5G sítích.

Závěrečný program akce je určen pro všechny, kterým záleží na rozvoji českých měst a obcí – jak už zástupcům municipalit, státní a veřejné správy, tak i odborníkům na oblast Smart Cities a 5G. Na akci jsou rovněž vítáni zástupci inovativních firem, kteří se chtějí podílet na využití potenciálu 5G sítí. Účastníci získají ucelený pohled na zavádění 5G sítí v České republice. Dozvědí se zkušenosti pětice českých měst s inovacemi využívající 5G sítě pro zlepšení života a bezpečnosti jejich občanů. Seznámí se s nejmodernějšími digitálními aplikacemi a službami, včetně propojení lidí a zařízení navzájem. Akci pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci společného projektu 5G pro 5 měst. CzechInvest je hrdým partnerem akce.

5Gthon je závěrečnou akcí projektu Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities (tzv. 5G pro 5 měst), coby odvážného průkopníka v rozvoji chytrých aplikací a budování digitální infrastruktury v ČR.

Více informací o akci naleznete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Detailní pohled na výdělky zaměstnanců v loňském roce

10:06 Český statistický úřad: Detailní pohled na výdělky zaměstnanců v loňském roce

Medián mezd v roce 2021 dosáhl 35,2 tisíce korun a meziročně vzrostl o téměř 6 procent. Zaměstnanci …