CzechInvest: BMW testuje autonomní řízení v novém vývojovém areálu v Sokolově

13.08.2022 16:11 | Tisková zpráva

V novém mobility centru BMW Group v Sokolově vznikly první dva moduly pro testování autonomních vozidel a asistenčních systémů. Včasné zprovoznění těchto testovacích tratí představuje důležitý milník při budování prvního vývojového pracoviště BMW Group ve střední Evropě.

CzechInvest: BMW testuje autonomní řízení v novém vývojovém areálu v Sokolově
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Plné uvedení sokolovského pracoviště do provozu je plánováno na léto 2023, kdy se připojí ke stávajícím vývojovým centrům BMW Group v Aschheimu u Mnichova, Miramas ve Francii a Arjeplogu ve Švédsku. 

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
92%
hlasovalo: 36954 lidí

Představením dvou modulů, jak se testovacím tratím říká, prezentuje BMW Group první výsledky investice ve výši 300 milionů eur. Plné uvedení sokolského vývojového centra do provozu je plánováno na polovinu roku 2023, kdy bude na místě pracovat více než 100 zaměstnanců. Nový technologický areál, tedy homologační plocha o rozloze přibližně 90 000 m² se třemi oddělenými startovacími pruhy, umožní optimální testování asistenčních systémů a jejich chování v provozu během rozličných dopravních situací. Veškeré testy se připravují a řídí z přilehlé kontrolní místnosti.

V bezprostřední blízkosti nového technologického areálu se nachází šestikilometrová Autonomous Driving Highway, okruh dálničního typu s nájezdovými a výjezdovými scénáři pro testování autonomních vozidel na dálnicích. Testovací dálnice byla vybavena dvěma funkčními jízdními pruhy a pruhem pro nouzové zastavení, jakož i portály a rovným úsekem měřícím přes 1 000 metrů. Sokolov nabízí pro BMW Group ideální podmínky a vhodný terén. „Důvěryhodná spolupráce s majitelem nemovitosti, společností Sokolovská uhelná a všemi politickými představiteli potvrzuje, že naše volba nové lokality je správná," říká Robert Thurner, vedoucí oddělení správy nemovitostí BMW Group pro region Střední a východní Evropa.

V novém vývojovém centru bude BMW Group pokračovat v rozvíjení perspektivních témat, jako je elektrifikace, digitalizace a autonomní řízení. Vývojové centrum v Karlovarském kraji se nachází asi dvě a půl hodiny jízdy od hlavního vývojového pracoviště BMW Group, Výzkumného a inovačního centra (FIZ) v Mnichově.

Agentura CzechInvest asistovala společnosti BMW při výběru lokality a při jednání o umístění investice v České republice. Projekt sehraje významnou roli v transformaci Karlovarského kraje a pomůže vytvořit atraktivní pracovní příležitosti po útlumu těžby uhlí.  Na podporu výstavby bylo v roce 2018 uzavřeno společné prohlášení Vlády České republiky a společnosti BMW.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Hliník se odstěhoval do kovošrotu

22:16 ÚZSVM: Hliník se odstěhoval do kovošrotu

Středočeskému ÚZSVM připadl v trestním řízení s výrobcem a distributorem pervitinu různorodý majetek…