CzechTourism: České hory jsou pro zimní dovolenou stále v oblibě

24. 1. 2017 9:10

České hory jsou stále oblíbené pro trávení zimní dovolené. Chystá se tam pětina české populace. Nejoblíbenějšími českými horami zůstávají Krkonoše, kam během zimy zamíří 31 % návštěvníků hor. Druhým nejoblíbenějším pohořím v České republice je Šumava, kde meziročně vzrostl počet návštěvníků ze 14 na 24 procent.

CzechTourism: České hory jsou pro zimní dovolenou stále v oblibě
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

„Můžeme být hrdi na to, že Česká republika je obklopena pohořím, které v létě i v zimě nabízí skvělé turistické a rekreační využití. Musíme nadále pracovat na zkvalitnění služeb na českých horách, abychom u nás měli  konkurenceschopná horská střediska,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. 

Na pobyt mimo domov delší než víkend se v období od prosince do března chystá téměř polovina české populace starší 18 let a 80 % z nich část svého volna stráví právě na území České republiky.

Na hory se letos chystá téměř čtvrtina populace. Pouhých 6 % navštíví horská střediska v zahraničí. Na hory vyrážejí především mladí lidé ve věku 18-25 let, lidé se středoškolským či vysokoškolským vzděláním a obyvatelé větších měst.

Nejčastější náplní pobytu na českých horách je pěší turistika. Za ní následují zimní sporty. Těm vládne sjezdové lyžování s 62 % všech, kteří se rozhodnou na horách sportovat.

Výběr destinace pobytu na horách je ovlivněn především celkovou cenou, garancí sněhové pokrývky, bezpečností a vzdáleností od místa bydliště. České hory jsou vybírány zejména proto, že je možné vracet se sem spíše opakovaně a častěji na stejné místo. Zároveň se více hodí pro rodiny s dětmi. Celkové výdaje na pobyt na českých horách činí zhruba 60 % výdajů na pobyt v zahraničních horách.

Z výzkumu, který pro agenturu CzechTourism realizovala výzkumná agentura GfK Czech s.r.o., mimo jiné vyplynulo, že nejlepší referencí pro volbu cílové destinace je doporučení z blízkého okolí – od rodiny či přátel. Dále se pak lidé rozhodují na základě komentářů na sociálních sítích a specializovaných stránkách na internetu.

I přes velkou oblibu mají české zimní destinace mnoho rezerv v oblasti služeb, které stojí za vylepšení. Jedná se například o sociální vybavení sjezdovek, doprovodný program, lázně a wellness. „Vnímání kvality služeb hraje jednu z klíčových rolí při výběru zimní destinace. Čím jsou zahraniční lokality cenově přijatelnější, tím méně lákavější je pro domácí obyvatele nabídka českých hor z důvodu nízkého standardu za vysokou cenu,“ uvedla vedoucí marketingového výzkumu agentury CzechTourism Soňa Machová.

Ředitelka Monika Palatková dodává: „V budoucnu mohou zvýšit atraktivitu českých hor také medailonky z lokalit, které přiblíží jedinečnost kraje, upozorní na nabídku unikátní gastronomie, turisticky zajímavých míst nebo třeba informace pro rodiny s dětmi.“

Pokud zvažujete návštěvu českých hor, ve výběru vám může pomoci i náš portál Kudy z nudy. V sekci zimní sporty (http://www.kudyznudy.cz/co-chcete-delat/zimni-sporty.aspx) najdete řadu tipů na trávení zimní dovolené či prodlouženého víkendu. Využijte příznivé lyžařské podmínky a vydejte se do krásné zasněžené krajiny již tento víkend.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora ke svému 25. výročí představí logo od Šťastného. Knihu pokřtí zpěvačka Lucie Bílá

19:28 Hospodářská komora ke svému 25. výročí představí logo od Šťastného. Knihu pokřtí zpěvačka Lucie Bílá

Po celý rok bude připomínat výročí 25 let novodobé historie Hospodářské komory České republiky logo …