CzechTourism: České léčebné lázeňství se představilo v Dublinu a Londýně

15.12.2018 18:31

Českou republiku jako ideální destinaci pro péči o zdraví představilo zahraniční zastoupení agentury CzechTourism na mini roadshow v Dublinu a v Londýně.

CzechTourism: České léčebné lázeňství se představilo v Dublinu a Londýně
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Zástupci českých lázeňských společností představili v Dublinu a Londýně koncept českého lázeňství a jeho výjimečné léčebné účinky místním médiím, zástupcům cestovních kanceláří a agentur, praktickým lékařům a zástupcům privátních i státních pojišťoven.

Produkty českého léčebného lázeňství a wellness pobytů přijelo prezentovat těchto šest zástupců lázeňských společností: Imperial Karlovy Vary, a. s., Sanatoria Klimkovice, Lázně Bělohrad, a. s., Lázně Teplice v Čechách, a. s., Marienbad Kur & Spa Hotels a Radon Spa Jáchymov.

Prezentace v Dublinu proběhla ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Dublinu. Velvyslanec Petr Kynštetr osobně večer zahájil. „Děkujeme agentuře CzechTourism za úspěšnou spolupráci v oblasti propagace českého lázeňství, setkání bylo zajímavé a pro irské podnikatele velmi přínosné,“ uvedl velvyslanec po skončení akce.

Obě akce byly podpořeny hashtagem #HealthCzech na Twitteru a dalších sociálních sítích. O českém lázeňství informovala významná média jako ITV, SETV, Daily Telegraph, CNN, Forbes Magazine, Culture Trip, World Spa & Wellness, Daily Mail a Heart Radio.

„Díky akci jsem získal výborný přehled o aktuální nabídce českého lázeňství a dalších atraktivitách v blízkosti lázeňských měst, jako je například královské golfové hřiště v Mariánských Lázních. Nejpřínosnější pro mě byla individuální jednání s lázeňskými společnostmi po skončení prezentací,“ zhodnotil akci Roger Aitken z časopisu Forbes.

Dle online dotazníku z eventu v Londýně byl největší zájem o informace o rekonvalescenčních a wellness pobytech, a dále o nabídku detox programů a pooperačních pobytů.

„Koncept léčebného lázeňství byl ve Velké Británii zrušen se založením Národní zdravotní služby (NHS) v roce 1948. Proto již dvě generace Britů nevědí, co pojem léčebné lázně ve skutečnosti znamená. Wellness odvětví je po celém světě na vzestupu, a když ve Velké Británii řeknete „léčebné lázně“, každý si představí pouze wellness. Dnes jsme se dozvěděli, že česká lázeňská města mohou nabídnout mnohem víc,“ uvedla Jitka Vanderpol, lékařka přední kliniky Penrith Hospital v Cumbrii.

V propagaci českého lázeňství na obou trzích bude zahraniční zastoupení pokračovat i v roce 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palackého na silnici I/37

22:30 Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palackého na silnici I/37

Ředitelství silnic a dálnic dnes slavnostně uvedlo do provozu dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palac…