CzechTourism: Dopad Covid-19 na český MICE sektor

27.07.2020 9:45

Pokles návštěvnosti konferenčních akcí bude v roce 2020 celých 58 %. K návratu do úrovně před Covidem-19 bude postupně docházet v následujících letech, a to až do roku 2023. Vyplývá to ze základního scénáře studie „Dopad Covid 19 na evropský MICE sektor“, kterou pro Czech Convention Bureau realizovala společnost Tourism Economics v rámci Strategické aliance národních evropských convention bureaus.

CzechTourism: Dopad Covid-19 na český MICE sektor
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Základní scénář vychází z varianty, že veškeré plánované konferenční akce mezi březnem a srpnem napříč Evropou budou zrušeny, k určitému oživení dojde v září a říjnu, kdy by mohlo proběhnout až 75 % plánovaných akcí. Analýza vychází ze tří základních pilířů – počtu zrušených eventů, oficiálních cestovních omezení a individuálního faktoru v rozhodování.

Česká republika patří dlouhodobě mezi oblíbené kongresové destinace. V loňském roce se dle statistik ICCA (International Congress and Convention Association) umístila v celosvětové konkurenci na 24. místě, Praha obhájila 9. příčku. Výdaje zahraničních účastníků během eventů v České republice v loňském roce dosáhly 610 000 000 eur, přičemž podíl výdajů zahraničních účastníků se dlouhodobě pohybuje kolem 72 %.

„Cílem Czech Convention Bureau je nejen propagace České republiky coby ideální kongresové destinace, ale také spolupráce s klíčovými partnery v odvětví, pro které je současná situace velice obtížná. I proto jsme rádi, že můžeme partnerům pomoci prostřednictvím realizace podpůrných programů,“ přibližuje Tereza Matějková, vedoucí manažer Czech Convention Bureau. „Organizátoři kongresů i DMC agentury mají možnost spolupráce v rámci programu kampaní kandidatur, který jsme oživili na začátku dubna, připravený je také program spolupráce v rámci kongresů a konferencí, který byl diskutován během nedávno proběhlého zasedání Czech Convention Bureau a do kterého bude zahájena registrace na začátku července.“

Na podporu a revitalizaci sektoru bude v červenci zahájen „Program na podporu asociačních kongresů a konferencí“. Program je zaměřen na podporu akcí, jejichž pořádání významně a prokazatelně podporuje a zvyšuje domácí i příjezdový cestovní ruch. Podpora je rozdělena do dvou kategorií, pro akce s počtem účastníků do 500 osob a pro akce nad 500 osob. Celková finanční alokace přidělena na tento program je 5 000 000 Kč.

V polovině září bude dále otevřeno druhé kolo programu kampaně kandidatur, ve kterém se žádá v rámci tzv. biddingu na určitou akci, kde je potenciál pro získání pořadatelství této akce v České republice. Program podporuje aktivity spojené s prezentací České republiky jako kandidátské země a mohou se jej účastnit pouze subjekty, které se aktivně podílejí na prezentaci České republiky v rámci kampaně kandidatur, tj. regionální convention bureaus, PCO (professional congress organiser) či DMC.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Na páteční večer připravil Temelín pro rodiny s dětmi stezku odvahy

22:33 ČEZ: Na páteční večer připravil Temelín pro rodiny s dětmi stezku odvahy

Pohodová procházka za určitým cílem, ale i odměna za splněné úkoly. Takový program na páteční večer …