CzechTourism: “Prožívej Česko” aneb Jak nový cestovatelský podcast láká italské turisty

05.07.2023 22:08 | Tisková zpráva

Podnítit zvědavost Italů a nalákat je na české hrady a zámky, ale třeba i do lázní a na aktivní dovolenou do České republiky. O to se nově snaží Centrála cestovního ruchu CzechTourism v Itálii pomocí série cestovatelských podcastů.

CzechTourism: “Prožívej Česko” aneb Jak nový cestovatelský podcast láká italské turisty
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Po covidové pandemii se Italové ještě minulý rok zdráhali ve velkém vyrážet na zahraniční dovolenou. Ukazuje se ale, že letos se příjezdy hostů z Itálie zvyšují a v žebříčku návštěvnosti se drží na 5. příčce. V letošním prvním čtvrtletí jich do Česka přijelo téměř 90 tisíc, což je značný meziroční nárůst, a to o 167 % oproti roku 2022.

Desetiminutové podcasty, které vznikají díky zahraničnímu zastoupení CzechTourismu v Itálii, mají ještě víc podnítit zvědavost Italů a nalákat je do míst, která stojí za to objevovat. Podcasty vypráví o regionálních zajímavostech, které jsou vybírány i s ohledem na různé cílové skupiny posluchačů a potenciálních turistů.

Anketa

Vadí vám, že ČT vysílá „komunistické“ seriály jako Chalupáři nebo Nemocnice na kraji města?

6%
90%
hlasovalo: 25744 lidí

“Podcasty jsou moderním nástrojem, který můžeme dobře využívat jako nástroj i pro zvýšení zájmu zahraničních turistů o Česko. Italové nejčastěji objevují kulturní památky nebo třeba místní gastronomii, vyhledávají také společenský život a zážitky, ale i pěší turistiku nebo přírodní památky. A jejich průměrná útrata za osobu a den byla v 1. čtvrtletí letošního roku 2 895 Kč,” říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget a dodává, že zájmem Česka je vrátit počty zahraničních turistů na čísla před pandemií covidu-19. S tím mimo jiné pomáhá i reklamními experty oceňovaná kampaň Tradice (ZDE), kterou lze vidět ve 14 zemích světa podle bonity. Itálie je jednou z nich.

Kromě toho budou Italy každý měsíc lákat i tematické podcasty. Naplánovaná je série osmi dílu. Obyvatelé jižní Evropy se v nich dozvědí nejen o tradičních turistických cílech, jako jsou hrady a zámky, ale taky o způsobech, jak trávit v Česku aktivní dovolenou například na cyklostezkách. Zjistí také, kam vyrazit s dětmi, proč objevovat tradiční regionální jídla, jaké lázně a wellnes Česko nabízí, nebo že stojí za to vidět něco, co jinde nenajdou jako Jízdu králů, české sklo a křišťál nebo modrotisk. A chybět nebude ani pozvánka do Česka v době adventu.

“Náš cestovatelský podcast obsahuje nejen nápady a postřehy, ale i unikátní kuriozity, historky, informace o slavných osobnostech, ale i o obyčejných lidech. Zkrátka se snažíme zprostředkovat atmosféru naší země. V každém příběhu je navíc rozhovor s italským travel blogerem, který má k danému tématu vztah a který v minulosti ČR navštívil. Snažíme se vyprávění proměnit v neodolatelnou výzvu k osobnímu objevování českých míst a reálií,” popisuje obsah podcastů ředitel zahraničního zastoupení CzechTourism pro Itálii Luboš Rosenberg.

Podcast “Prožívej Česko” je v tuto chvíli k dispozici na stránkách VisitCzechia (ZDE) a na Spotify (ZDE).

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Rok 2023 byl pro technické služby ve znamení inovací a nových projektů

19:02 Královéhradecký kraj: Rok 2023 byl pro technické služby ve znamení inovací a nových projektů

Komunikace s širší veřejností, digitální mapy, interaktivní hřiště nebo aplikace pro hlášení drobnýc…