CzechTourism: Reakce na reportáž v ČT24

12.01.2019 13:55

Níže dementujeme/upřesňujeme některé informace, které zazněly/jsou uváděny v návaznosti na odvysílání reportáže v Událostech ČT dne 7. 1. 2019.

CzechTourism: Reakce na reportáž v ČT24
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

- Audit: jedná se o interní Audit eventů č. 18_01, který zadala ředitelka agentury Monika Palatková v rámci pravidelného Plánu činnosti interního auditu na rok 2018. Tento audit byl naplánován v lednu 2018 a zadán k realizaci v srpnu 2018.

- Interní audit byl zaměřen na ověření volby eventů z hlediska rizika upřednostňování dodavatele, regionu, produktu; ověření a rozhodování efektivnosti, účelnosti a hospodárnosti nakládání s finančními prostředky; součástí byla analýza všech eventů realizovaných v roce 2017 a prověření účinnosti vnitřního kontrolního systému orgánu veřejné správy.

- Interní audit řeší procesy a postupy v agentuře, činnost jejích zaměstnanců. Nezabývá se činností zřizovatele – MMR a jeho úředníků.

- V návaznosti na výsledky výše uvedeného interního auditu a doporučení externí advokátní kanceláře ředitelka Palatková ukončila pracovní poměr s tehdejším ředitelem odboru regionálního partnerství a vztahů B2B, pod nějž oddělení eventů v prověřované době – v roce 2017 – spadalo. A to zcela nezávisle na domovní prohlídce dne 21. 11. 2018, která proběhla v budově CzechTourism a na MMR. V současnosti audit vyhodnocujeme a realizujeme následná opatření, která z interního auditu vzešla.

- 48 pochybných smluv v CzechTourismu: interní audit se zabýval vzorkem smluv v rámci činnosti jednoho odboru. V těchto smlouvách byla nalezena dílčí pochybení. Nejedná se tedy o komplexní přehled vypovídající o celkové činnosti agentury. Stejně tak rozdělení aktivit do krajů je relevantní jen pro daný výběr.

- Ředitelka Palatková již před zadáním výše uvedeného interního auditu prováděla jiná opatření, aby eliminovala rizika pochybení v rámci činnosti agentury. Zavedla nový způsob posuzování žádostí o partnerství na eventech 2016 prostřednictvím online hodnotícího formuláře, který je i nadále využíván a průběžně vylepšován. Prostřednictvím směrnice vydané ředitelkou v únoru 2018 došlo k silnému posílení transparentnosti při výběru eventů.

- Interní audit a vyšetřování PČR následující po domovní prohlídce jsou zcela odlišné na sobě nezávislé záležitosti.

- V kauze vyšetřování PČR vystupuje ředitelka CzechTourism z pozice statutárního orgánu agentury jako osoba, která podává vysvětlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Krátkodobé výluky v provozu tramvají v říjnu 2019 (2. část)

18:38 DPP: Krátkodobé výluky v provozu tramvají v říjnu 2019 (2. část)

Informace o změnách v MHD – krátkodobé výluky v provozu tramvají v říjnu 2019 (2. část od 19. 10. 20…