CzechTrade: Sklářské výrobky vzbudily v Číně velký zájem

25. 10. 2018 21:13

Čeští skláři vzbudili nebývalý zájem v Číně. Ve městě Chengdu v provincii Sichuan se před několika dny uskutečnil již čtvrtý ročník akce s názvem České sklo v Chengdu 2018. Na pořádání události, jejímž cílem byla prezentace českého sklářství a kultury v Číně, se velkou měrou podílela také agentura CzechTrade.

CzechTrade: Sklářské výrobky vzbudily v Číně velký zájem
Foto: CzechTrade
Popisek: CzechTrade
reklama

Zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Chengdu ve spolupráci se zahraniční kanceláří agentury CzechTourism v Pekingu a European Chinese Culture & Exchange Association uspořádala již čtvrtý ročník akce České sklo v Chengdu 2018. „Jedná se o propojení dvou událostí. Týden českého skla v Chengdu 2018 a Týden české kultury v Chengdu 2018 jsme se rozhodli spojit, abychom mohli lépe a jednotně prezentovat Českou republiku,“ říká Ladislav Graner, vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade v Chengdu. Akce se navíc uskutečnila také jako reakce na zvyšování koupěschopné poptávky na čínském trhu a zvyšující se zájem o spolupráci se zahraničními subjekty.

První část programu byla věnována výhradně prezentaci sklářských produktů, šperků a zručnosti českých sklářů. „Návštěvníci mohli vidět například šperky od společnosti Šenýr Bijoux, která prezentovala korunky České Miss z let 2011 až 2015. Skláři ze společnosti Jiří Pačínek Glass vyráběli ze skla napodobeniny svatováclavských korunovačních klenotů. Celkem bylo vystaveno 16 vitrín tuzemských výrobků,“ popisuje Ladislav Graner. Druhá část programu byla kulturní a zahrnovala malování mladých umělců, čtení české literatury, módní přehlídku, workshopy i pěvecká vystoupení. „Kulturní program se velmi povedl. Největší ohlas vyvolalo vystoupení místních sborů, které představily symfonickou báseň Vltava od Bedřicha Smetany v aranžmá s upravenou částí textu od Jiřího Štaidla v českém jazyce,“ uvádí Graner. Mladí zpěváci měli navíc na zvládnutí českého textu pouhé 3 týdny.

Letošní ročník akce České sklo v Chengdu se těšil vysoké účasti, a to nejen z řad odborné veřejnosti. „Z návštěvnosti celé události máme velikou radost. Dorazilo mnoho zástupců firem, obchodníků i nákupčích, což bylo hlavním účelem. Zároveň doufáme, že se díky našemu přispění otevřely dveře dalším českým firmám ke vstupu na místní trh,“ uzavírá Ladislav Graner.

CzechTrade je agentura na podporu obchodu, řízená Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Zájemci o spolupráci si mohou vybrat ze široké nabídky asistenčních služeb, případně sami nadefinovat jejich podobu dle svých individuálních potřeb. Více ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

22:45 Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

Hnízdní sezóna je v plném proudu i u sov. V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava aktuálně v…