DAKO-CZ: Společnosti se na indickém trhu daří, získává nové projekty

23.02.2021 15:45

Brzdové vybavení pro celkem 760 vozů typu LHB začne třemošnická společnost DAKO-CZ, a.s. dodávat od letošního června do Indie. Zakázka navazuje na již realizované projekty od roku 2018.

DAKO-CZ: Společnosti se na indickém trhu daří, získává nové projekty
Foto: DAKO-CZ
Popisek: Společnost DAKO-CZ sídlí v Třemošnicích v Pardubickém kraji

Pro indickou společnost Escorts Limited Faridabad dodalo DAKO-CZ celkem 1630 sad brzdového vybavení za několika stovek milionů korun. Indický trh se v posledních letech podílí na celkovém obratu společnosti více než z pětiny.

Anketa

Je dobře, že Roman Prymula odešel ze všech veřejných funkcí a nechce se vracet?

hlasovalo: 11658 lidí

„Na indickém trhu DAKO-CZ, a.s. začalo působit již v roce 2006, postupně se obchodní aktivity rozvíjely a aktivně se dodávkám věnuje od roku 2015. O velkém potenciálu tohoto teritoria vypovídají nejen realizované, ale i nové projekty brzdového vybavení pro LHB (Linke Hofmann Busch) vozy. Indie patří mezi země s velmi hustou železniční sítí a za poslední tři roky se zakázky z této země podílejí 22 procenty na obratu naší společnosti,“ uvádí Dagmar Matúšová, generální ředitelka DAKO-CZ.

Osobní vozy jsou konstruovány pro maximální rychlost 160 km/h, jsou vyrobeny z nerezové oceli a jejich vnitřní část je z hliníku. Jsou anti-teleskopické, to znamená, že by se při kolizi neměly převrátit. V Indii jsou vozy vyráběny několika výrobci, mezi které patří například Rail Coach Factory Kapurthala, Integral Coach Factory Chennai, Modern Coach Factory Raebareli, přičemž velmi často dochází k jejich modernizaci a je kladen vysoký důraz na bezpečnost na železnici.

„Indie patří mezi TOP 5 nejatraktivnějších investičních destinací s nejrychleji rostoucí ekonomikou světa a tohoto potenciálu je nutno využít nejen v oblasti prvovýroby, ale i servisu a prodeje náhradních dílů, z něhož pro naši společnost po dobu životního cyklu brzd plynou významné a navíc zaručené příjmy,“ doplňuje Dagmar Matúšová. Vozy, pro něž DAKO-CZ již dodávalo a nově dodá brzdové vybavení, jsou provozovány Indickými drahami a jezdí prakticky po celé Indii.

Nová objednávka zahrnuje 640 brzdových sad pro AC/NON AC, tedy klimatizované a neklimatizované vozy, 80 brzdových sad pro Power cars, což jsou vozy s elektrickým generátorem, a 40 brzdových sad pro Parcel van, tedy poštovní vozy. Jednotlivé sady obsahují brzdové jednotky a systém protismyku, který se skládá z vypouštěcích ventilů, řídících jednotek systému protismyku a snímače otáček. Dodávky brzdových sad bude DAKO-CZ realizovat od června 2021 do února 2022.

Indie disponuje hustou sítí železnic, jejíž základy byly vybudovány ještě za dob, kdy byla země britskou kolonií. Tato síť se ovšem na mnoha místech této druhé nejlidnatější a rozlohou sedmé největší země světa postupně dostala do špatného stavu. V letošním roce proto vrcholí pětiletý program, jehož cílem je vybudování nových železnic, modernizace či zdvojkolejnění stávajících a jejich elektrifikace. S tím souvisí i potřeba pořízení nových vozů a příležitost pro DAKO-CZ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palackého na silnici I/37

22:30 Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palackého na silnici I/37

Ředitelství silnic a dálnic dnes slavnostně uvedlo do provozu dostavbu mimoúrovňové křižovatky Palac…