DPMČB: Ženy dostanou v autobusech a trolejbusech tisíc růží

5. 3. 2016 18:11

Českobudějovický dopravní podnik přichystal zajímavou oslavu Mezinárodního dne žen. V autobusech a trolejbusech na běžných spojích rozdá ženám na tisíc růží.

DPMČB: Ženy dostanou v autobusech a trolejbusech tisíc růží
Foto: DPMČB
Popisek: DPMČB

Mezinárodní den žen je celosvětově uznávaným svátkem, který každoročně připadá na osmý březnový den. Dopravní podnik města České Budějovice oslaví tento den zajímavou formou. V běžných spojích na vybraných autobusových i trolejbusových linkách budou v úterý 8. března v odpoledních hodinách rozdávat zástupci města a dopravního podniku ženám květiny.

„Věříme, že ženy, které cestují našimi linkami tato pozornost potěší. Připraveno máme celkem tisíc růží“, uvádí k akci ředitel Dopravního podniku města České Budějovice Slavoj Dolejš.

Poprvé se s květinami v městské hromadné dopravě setkali cestující v loňském roce, kdy byly součástí oslav 750 let města. Primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda dodává: „Loni se rozdávání růží setkalo s pozitivním ohlasem, proto rádi i letos akci podpoříme v rámci oslav Mezinárodního dne žen.“

Tradice městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích sahá až do roku 1909, kdy ve městě začaly jezdit první dopravní prostředky pro hromadnou přepravu cestujících. Současný poskytovatel služeb městské hromadné dopravy, Dopravní podnik města České Budějovice, a.s., zajišťuje přepravu cestujících na celém území města a v 18 příměstských obcích v jeho blízkém okolí. Společnost vznikla 1. září 1997 z tehdejšího Dopravního podniku města Českých Budějovic, s.p. Jediným akcionářem je Statutární město České Budějovice. Ucelený systém městské hromadné dopravy je v současnosti tvořen autobusovou a trolejbusovou trakcí. Dopravní podnik města České Budějovice disponuje moderním vozovým parkem, který čítá na 83 autobusů a 58 trolejbusů. Tato vozidla zajišťují provoz na 14 autobusových a 8 trolejbusových linkách. Ročně najedou 5,7 mil. kilometrů a přepraví 39 mil. cestujících. Provoz společnosti zajišťuje 398 zaměstnanců. Základní kapitál společnosti je 485,5 mil. Kč, celkové roční výnosy včetně úhrady prokazatelné ztráty činí 410,7 mil. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora ke svému 25. výročí představí logo od Šťastného. Knihu pokřtí zpěvačka Lucie Bílá

19:28 Hospodářská komora ke svému 25. výročí představí logo od Šťastného. Knihu pokřtí zpěvačka Lucie Bílá

Po celý rok bude připomínat výročí 25 let novodobé historie Hospodářské komory České republiky logo …