DPP kvůli napojování nového úseku metra omezí tento víkend provoz na lince metra A

06.11.2014 11:39

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v sobotu 8. a v neděli 9. listopadu 2014 obousměrně přeruší provoz metra v úseku Dejvická – Můstek. V úseku mezi stanicemi Můstek – Náměstí Míru bude provoz metra zajištěn pouze po jedné koleji zvláštní vlakovou soupravou. K přerušení provozu dojde z důvodu napojování a zkoušek zabezpečovacího zařízení pro připojení nového úseku linky metra V.A.

DPP kvůli napojování nového úseku metra omezí tento víkend provoz na lince metra A
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak ve stanici metra

Ve stanici metra Dejvická nyní dochází k přepojování stávajícího zabezpečovacího zařízení AŽD-71, které bude v souvislosti s plánovaným prodloužením linky metra do Motola nahrazeno elektronickým stavědlem. Během první fáze příprav na prodloužení metra A byly postupně přepojeny veškeré vnější prvky v kolejišti a tunelech, tzn. veškerá kabeláž od stávajících návěstidel, přestavníků a kolejových obvodů ze staré reléové místnosti do nové. Během tohoto víkendu bude činnost elektronického stavědla a vlakového zabezpečovače podrobně zkoušena, s čímž bude souviset výluka metra A v úseku Můstek – Dejvická.

„V souvislosti s připojováním nového úseku metra A dochází v průběhu listopadu k několika výlukám. V průběhu této budeme nejprve pracovat na dokončení prací, které jsme nemohli realizovat za provozu. Následně budou provedeny komplexní zkoušky všech funkcí nového elektronického zařízení včetně vlakového zabezpečovače,“ řekl Zdeněk Rampa, vedoucí odboru Řízení provozu.

Během výluky zavede Dopravní podnik v úseku Dejvická – Můstek náhradní tramvajovou linku XA. Na tuto trasu také nasadí mimořádnou tramvajovou linku č. 35. O výluce budou u uzavřených stanic metra (nebo v jejich těsné blízkosti) informovat pracovníci DPP, kteří budou připraveni poradit cestujícím (v češtině i angličtině) aktuální dopravní spojení. DPP o výluce informuje také prostřednictvím informačních letáků, plakátů a hlášení ve stanicích metra.

Náhradní tramvajová doprava – linka XA:

Nádraží Podbaba – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Staroměstská – Národní třída (metro B) – Václavské náměstí (metro A Můstek) – Náměstí Republiky (metro B) – Malostranská – Hradčanská – Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba
Náhradní tramvajová doprava - linka č. 35:

Nádraží Podbaba – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Náměstí Republiky (metro B) – Václavské náměstí (metro A Můstek) – Národní třída (metro B) – Staroměstská – Malostranská – Hradčanská – Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba

Změny tras tramvajových linek:

Linky č. 5 a 8 budou ve směru z centra ze zastávky Hradčanská odkloněny přes zastávky Prašný most, Vozovna Střešovice a Hládkov do zastávky Malovanka, kde budou ukončeny.

Změny tras autobusových linek:

Linky č. 107, 119 a 147 budou z Dejvické prodlouženy na Hradčanskou (ve směru od Hradčanské bude zřízena zastávka Vítězné náměstí).

Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 149 autobusových linek, dále 22 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2014 bylo ve vlastnictví společnosti 1 255 autobusů, 927 tramvajových vozů a 715 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede cca 163 000 000 kilometrů. Podnik má k 1. 1. 2014 celkem 10 606 zaměstnanců, z toho 4 071 tvoří řidiči MHD. Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž na http://www.dpp.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká centra: Výročí Václava Havla

11:38 Česká centra: Výročí Václava Havla

Letošní podzim je hned dvakrát spojený s osobností Václava Havla – 5. října by se dožil 85 let a 18.…