DPP nově informuje o skutečném odjezdu tramvajových spojů ze zastávek

31.12.2020 12:56 | Zprávy

Online informace o skutečném čase odjezdu všech tramvajových spojů Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) z jednotlivých zastávek, za jak dlouho tramvaj přijede i jaké je její aktuální zpoždění, jsou nově cestujícím k dispozici v pilotním provozu ve vyhledávačích spojení na webových stránkách DPP, PID, IDOS a také v aplikaci PID Lítačka.

DPP nově informuje o skutečném odjezdu tramvajových spojů ze zastávek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Online polohy tramvají pražské MHD mohou zájemci najít zatím na stránkách mapa.pid.cz, v následujících dnech se postupně objeví v mapových podkladech na dalších webech a ve vyhledávačích spojení. Během letošního roku DPP zpřístupnil skutečné odjezdy spojů a online polohy vozidel jak u autobusů, tak nově i u tramvají.

Údaje o online polohách tramvají, kdy z požadované zastávky skutečně odjíždí nejbližší tramvajový spoj, jaké je jeho aktuální zpoždění, nebo poslední projetá zastávka, jsou zatím zobrazovány v pilotním provozu, během kterého budou DPP a ROPID odlaďovat kvalitu zveřejňovaných dat. Informace o aktuálních odjezdech spojů jsou na webech DPP a PIDu po zadání požadované zastávky automaticky aktualizovány každých 30 vteřin. Obdobně jako u autobusových spojů online informace o tramvajových spojích DPP poskytuje organizaci ROPID, data jsou otevřená a přístupná, díky tomu je mohou pro další dopravní aplikace nekomerčně využívat i jiné společnosti a subjekty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Šlo podle vás o jasný komplot Blažka již od počátku?

Aspoň podle toho, na co v tomto článku poukazujete, jestli to je teda pravda, tak o co jiného šlo? A stačí podle vás to, že Blažek rezignoval? Není už toto protizákonné? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Kordova-Marvanova-Ministerstvo-zatajilo-dulezity-dukaz-775472

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Ovlivňování správních řízení - obvinění 7 osob

22:31 Policie ČR: Ovlivňování správních řízení - obvinění 7 osob

Policejní orgán Policie ČR, Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie …