Den otevřených dveří krajského úřadu Moravskoslezského kraje přilákal přes tisíc návštěvníků

30. 10. 2015 8:20

Přes tisíc návštěvníků letos (29. 10.) navštívilo Den otevřených dveří Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Stejně jako loni na ně čekala prohlídka reprezentativních prostor, diskuse s politiky, zábava i poučení. Podívat se přišli senioři, studenti i rodiče s dětmi. Nejmladším návštěvníkem byla osmitýdenní Nela.

Den otevřených dveří krajského úřadu Moravskoslezského kraje přilákal přes tisíc návštěvníků
Foto: Moravskoslezský kraj
Popisek: Den otevřených dveří krajského úřadu přilákal přes tisíc návštěvníků.

„Den otevřených dveří letos symbolicky odstartoval řadu připravovaných akcí k 15. výročí působnosti krajů v České republice. Toto výročí chceme využít k prezentaci kraje, abychom zvýšili povědomí obyvatel o tom, jaké má vlastně kraj pravomoci a co je a není v jeho kompetenci,“ říká hejtman Miroslav Novák.

Velký ohlas měly u návštěvníků vystavené exponáty historických motocyklů ze sbírky, kterou kraji daroval akademický sochař Miroslav Rybička, stříbrné poklady z bruntálského a frýdecko-místeckého muzea i hologram, který byl součástí expozice Moravskoslezského kraje na světové výstavě EXPO 20015 v Miláně.

Letos krajský úřad navštívila v rámci studijní stáže programu Erasmus+ také skupina studentů střední školy z města Giresun v Turecku. „Líbila se nám především zasedací místnost zastupitelstva kraje i milí lidé a příjemná atmosféra,“ shrnul Savas Aydin, tlumočník skupiny.

Zájemci si mohli prohlédnout prostory úřadu, do kterých se běžně nedostanou – například místnost, kde probíhají zasedání rady kraje nebo pracovnu hejtmana. Se zástupci vedení kraje besedovali o všem, co je zajímá – školství, doprava, životní prostředí a cestovní ruch. Připravena byla také prezentace vývoje webových stránek kraje v patnáctileté historii, zajímavé knižní publikace i střelba na terč z optických zbraní. Lákadlem byla policejní, hasičská a zdravotnická technika i elektromobily. „Mě nejvíce zaujala kancelář pana hejtmana. Zajímalo mě, jak je vybavená. V budově krajského úřadu jsem úplně poprvé, na Den otevřených dveří krajského úřadu jsme přijeli z Krnova,“ sdělila Katrin Surovková. „Velice zajímavé bylo zkusit si „opilecké brýle“, které simulovaly stav po požití alkoholu nebo marihuany. Dcera se tady nechala u kadeřnice naondulovat. Za odměnu, že vydržela celou poměrně dlouhou prohlídku s průvodcem,“ dodává paní Katrin.

Jednotlivé odbory připravily nejen pro nejmenší vzdělávací a zábavné kvízy i soutěže, pro jejichž úspěšné řešitele byly připraveny malé odměny. Studenti krajských středních škol zájemce učesali, nalíčili nebo jim namíchali nealkoholické drinky, k ochutnání byly také kvalitní regionální potraviny.

V loňském roce Den otevřených dveří krajského úřadu, který se konal po čtyřleté pauze, navštívilo téměř tisíc návštěvníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM převedl státnímu podniku Lesy ČR 11 hektarů pozemků na okraji Prahy

22:28 ÚZSVM převedl státnímu podniku Lesy ČR 11 hektarů pozemků na okraji Prahy

Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v hlavním městě Praze převedlo …