Díky Moravskoslezskému krajj zahájí čtyři studenti školní rok ve francouzských středních školách

27. 8. 2015 11:17

Díky vzdělávacímu programu Rok v Lotrinsku zahájí 1. září čtyři studenti z Moravskoslezského kraje školní rok na střední škole ve Francii. Natálie Koubková z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida byla přijata na Lycée Jean XXIII v Métách, Martina Kubicová ze stejného gymnázia, Kateřina Kovářová z Gymnázia Olgy Havlové a Martin Martinák z Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci odjedou studovat na Lycée La Présentation v Saint Flour.

Díky Moravskoslezskému krajj zahájí čtyři studenti školní rok ve francouzských středních školách
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

Všichni vybraní studenti letos v březnu úspěšně absolvovali výběrové řízení a díky dlouhodobé spolupráci s Francouzským institutem v Praze a Akademií Nancy – Metz v partnerském regionu Moravskoslezského kraje Lotrinsku jim byla nalezena odpovídající škola, internát v místě studia i rodinné zázemí během volných víkendů.

Krajští radní rozhodli, že každý student obdrží 50 tisíc korun na pokrytí části studijních výdajů, ve spolupráci s ostravskou Alliance Francaise byl zájemcům o program Rok v Lotrinsku nabídnut také bezplatný intenzivní kurz francouzštiny, aby studentům co nejvíce usnadnil přestup na francouzskou školu.

„Program Rok v Lotrinsku, který v Moravskoslezském kraji funguje od roku 2012, je velmi pozitivně hodnocen. Absolventi se zdokonalí ve francouzštině a získají potřebné životní zkušenosti. To je velmi dobrý vklad do jejich budoucnosti. Z informací, které mám od zaměstnavatelů, vyplývá, že potřebují nejen specialisty v daném oboru, ale i odborníky, kteří jsou zároveň schopní komunikovat v cizím jazyce,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

„Jet studovat do Francie byl vždycky můj sen, který se stal skutečností díky Francouzskému institutu v Praze a Moravskoslezskému kraji. Bude to jedinečná zkušenost, která mi umožní se zlepšit v jazyku, poznat novou kulturu, najít si nové přátele a také mi určitě pomůže v profesním životě,“ očekává studentka Natálie Koubková, podobně jako její kolegové, kteří se na studium ve Francii velmi těší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodné e-maily se vydávají za zprávy České pošty

15:39 Podvodné e-maily se vydávají za zprávy České pošty

V posledních dnech se začaly šířit podvodné e-maily, vydávající se za zprávu České pošty. E-mailová …