Díky Moravskoslezskému krajj zahájí čtyři studenti školní rok ve francouzských středních školách

27.08.2015 11:17 | Zprávy

Díky vzdělávacímu programu Rok v Lotrinsku zahájí 1. září čtyři studenti z Moravskoslezského kraje školní rok na střední škole ve Francii. Natálie Koubková z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida byla přijata na Lycée Jean XXIII v Métách, Martina Kubicová ze stejného gymnázia, Kateřina Kovářová z Gymnázia Olgy Havlové a Martin Martinák z Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci odjedou studovat na Lycée La Présentation v Saint Flour.

Díky Moravskoslezskému krajj zahájí čtyři studenti školní rok ve francouzských středních školách
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Všichni vybraní studenti letos v březnu úspěšně absolvovali výběrové řízení a díky dlouhodobé spolupráci s Francouzským institutem v Praze a Akademií Nancy – Metz v partnerském regionu Moravskoslezského kraje Lotrinsku jim byla nalezena odpovídající škola, internát v místě studia i rodinné zázemí během volných víkendů.

Krajští radní rozhodli, že každý student obdrží 50 tisíc korun na pokrytí části studijních výdajů, ve spolupráci s ostravskou Alliance Francaise byl zájemcům o program Rok v Lotrinsku nabídnut také bezplatný intenzivní kurz francouzštiny, aby studentům co nejvíce usnadnil přestup na francouzskou školu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Nechcete to zabalit?

Co jste jako ministr dokázal mimo to, ze jste naštval dost lidi? Jak dlouho připravujete ten mediální zákon? Dlouho a pak vám ho sama vláda shodí ze stolu, takže zákon k ničemu a opět se ptám, co jste teda dokázal?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Neproclené vozidlo může kupujícího přijít draho

20:14 Celní správa: Neproclené vozidlo může kupujícího přijít draho

Celní správa České republiky upozorňuje na rizika spojená s nákupem ojetých vozidel dovezených ze ze…