Do Olomouce míří baletní hvězdy i mladé naděje

10. 5. 2018 18:59

Příští týden se v Olomouci sejdou největší hvězdy tuzemského baletu i mladé naděje tohoto umění ze všech koutů České republiky. Regionální centrum Olomouc bude hostit čtvrtý ročník soutěže v klasickém i moderním tanci Grand Prix Dance Olomouc, které bude předcházet slavnostní galavečer v podání profesionálních baletních umělců našich i zahraničních divadel.

Do Olomouce míří baletní hvězdy i mladé naděje
Foto: mdo.cz
Popisek: Moravské divadlo Olomouc

Taneční soutěž Grand Prix Dance Olomouc pořádá Baletní studio při Moravském divadle Olomouc spolu s uměleckým šéfem olomouckého baletu Robertem Baloghem.

„Už počtvrté chceme nabídnout mladým umělcům možnost porovnat své umění s dětmi z celé republiky. Akce zároveň pomáhá zviditelnit Olomouc i celý okolní region,“ říká ředitelka Baletního studia Jitka Weiermüllerová. Její organizace, která už vychovala stovky tanečníků a má své absolventy na prestižních evropských školách, letos oslaví patnácté narozeniny.

Během pátečního večera v choreografii Roberta Balogha se publiku představí přední čeští tanečníci. Největšími hvězdami večera budou Michal Štípa a Nikola Márová, kteří tvoří první pár baletu Národního divadla Praze. Doplní je profesionální tanečníci baletního souboru Moravského divadla v Olomouci a další hosté.

Galavečer začne v pátek 11. května v 19 hodin v RCO. O den později na něj naváže soutěžní přehlídka, na kterou se přihlásili účastníci z České republiky i ze zahraničí. Akce je určena pro účastníky od 4 do 18 let. Ti před porotou předvedou svůj um v klasických i moderních tancích. Budou přitom vystupovat sólově i ve skupinových choreografiích.

Vstupenky na akci je možné ještě stále získat v informačním centru olomoucké radnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní divadlo a ČVUT v Praze budou spolupracovat na vzdělávání i výzkumu

9:45 Národní divadlo a ČVUT v Praze budou spolupracovat na vzdělávání i výzkumu

Rámcovou smlouvu o spolupráci – Memorandum uzavřeli ve středu 9. října 2019 slavnostním podpisem zás…