Dobrovolní hasiči byli oceněni za sběr starého elektra

09.11.2015 11:20

Nejaktivnější dobrovolní hasiči z celé České republiky převzali ocenění za množství vysloužilých elektrospotřebičů, které pomohli vysbírat v rámci projektu Recyklujte s hasiči.

Dobrovolní hasiči byli oceněni za sběr starého elektra
Foto: ww.pozary.cz
Popisek: Dobrovolní hasiči byli oceněni za sběr starého elektra.

První se umístil sbor z Přepychů v okrese Pardubice s 16 012 kg, což v přepočtu na počet obyvatel obce znamená, že každý v Přepychách odevzdal k recyklaci 174 kg vysloužilých spotřebičů. Právě tento koeficient po přepočtu na obyvatele byl rozhodující pro celkové pořadí.

Hodnotily se výsledky dosažené v období od 1. dubna do 30. září 2015. Oceněním vyvrcholila doprovodná soutěž Recyklujte s Miss hasičkou vyhlášená v rámci letošního ročníku soutěže Miss Hasička ČeskoSlovensko.

„Vítězný sbor vysbíral 16 012 kilogramů vysloužilého elektra, v přepočtu to znamená, že každý v Přepychách odevzdal úžasných 174 kilogramů. Právě tento přepočet na obyvatele byl hodnotícím kritériem a SDH v Přepychách zajistil výhru 30 000 korun,“ komentuje vítězný výsledek Jan Vrba ze společnosti ENVIROPOL, která je partnerem projektu i doprovodné soutěže.

Druzí skončili členové Sboru dobrovolných hasičů z Bílska u Hořic v Královéhradeckém kraji. Odevzdali sice víc než vítězové, celkem 16 094 kg spotřebičů, jejich koeficient byl ale nižší, dosáhl hodnoty 144.

Třetí se umístili hasiči z Rudky v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji. Vysbírali 13 679 kg, což v přepočtu na počet obyvatel znamená, že každý v Rudce odevzdal k recyklaci 38,5 kg vysloužilých spotřebičů.

Do projektu Recyklujte s hasiči se zapojilo už na 1200 hasičských sborů z celé republiky. Odměny za sesbírané spotřebiče nezískávají jen ty vítězné. Na odměnách, které z projektu hasiči získávají na základě množství shromážděného elektra, obdržel dosud každý sbor průměrně 6500 korun. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Mě neoklameš, šmejde

14:21 Jihočeský kraj: Mě neoklameš, šmejde

Jihočeský kraj, města, policisté a strážníci spojili v letošním roce své síly při realizaci preventi…