Dobrovolní hasiči byli oceněni za sběr starého elektra

09.11.2015 11:20

Nejaktivnější dobrovolní hasiči z celé České republiky převzali ocenění za množství vysloužilých elektrospotřebičů, které pomohli vysbírat v rámci projektu Recyklujte s hasiči.

Dobrovolní hasiči byli oceněni za sběr starého elektra
Foto: ww.pozary.cz
Popisek: Dobrovolní hasiči byli oceněni za sběr starého elektra.

První se umístil sbor z Přepychů v okrese Pardubice s 16 012 kg, což v přepočtu na počet obyvatel obce znamená, že každý v Přepychách odevzdal k recyklaci 174 kg vysloužilých spotřebičů. Právě tento koeficient po přepočtu na obyvatele byl rozhodující pro celkové pořadí.

Hodnotily se výsledky dosažené v období od 1. dubna do 30. září 2015. Oceněním vyvrcholila doprovodná soutěž Recyklujte s Miss hasičkou vyhlášená v rámci letošního ročníku soutěže Miss Hasička ČeskoSlovensko.

„Vítězný sbor vysbíral 16 012 kilogramů vysloužilého elektra, v přepočtu to znamená, že každý v Přepychách odevzdal úžasných 174 kilogramů. Právě tento přepočet na obyvatele byl hodnotícím kritériem a SDH v Přepychách zajistil výhru 30 000 korun,“ komentuje vítězný výsledek Jan Vrba ze společnosti ENVIROPOL, která je partnerem projektu i doprovodné soutěže.

Druzí skončili členové Sboru dobrovolných hasičů z Bílska u Hořic v Královéhradeckém kraji. Odevzdali sice víc než vítězové, celkem 16 094 kg spotřebičů, jejich koeficient byl ale nižší, dosáhl hodnoty 144.

Třetí se umístili hasiči z Rudky v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji. Vysbírali 13 679 kg, což v přepočtu na počet obyvatel znamená, že každý v Rudce odevzdal k recyklaci 38,5 kg vysloužilých spotřebičů.

Do projektu Recyklujte s hasiči se zapojilo už na 1200 hasičských sborů z celé republiky. Odměny za sesbírané spotřebiče nezískávají jen ty vítězné. Na odměnách, které z projektu hasiči získávají na základě množství shromážděného elektra, obdržel dosud každý sbor průměrně 6500 korun. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Desítky nostalgických vlaků nabídnou i letos zážitek

22:11 České dráhy: Desítky nostalgických vlaků nabídnou i letos zážitek

České dráhy také v letošním roce připravují se svými partnery bohatou nabídku nostalgických jízd s h…