Domem roku 2018 je vila nad vodopádem

26. 2. 2018 8:45

Vila nad vodopádem po česku získala ve 23. ročníku tradiční soutěže časopisu Můj dům o titul Dům roku 2018 nejen toto ocenění, ale i nejvyšší počet čtenářských hlasů.

Domem roku 2018 je vila nad vodopádem
Foto: Můj dům
Popisek: Dům roku 2018
reklama

Navíc se tentokrát čtenáři vzácně shodli s hodnocením odborné poroty. Dům roku 2018 navrhl ing. arch. Michal Sluka. Podle jeho slov bylo výhodou, že si tento – podle hodnocení laiků i odborníků nádherný dům - navrhl sám pro sebe, takže na rozdíl od kolegů architektů nemusel dělat kompromisy na přání investora.

Čtenáři časopisu Můj dům vybírali z rodinných domů uveřejněných v časopise v průběhu minulého roku. Soutěžilo se v několika kategoriích: Domy s užitnou plochou nad 150 metrů čtverečních, kde bojovaly  24 stavby, Domy s užitnou plochou nad 150 metrů čtverečních, kde se rozhodovalo z 27 rodinných domů, a kategorie Katalogové domy a projekční kanceláře, v níž soutěžilo 143 projektů.

Čtenáři hlasovali srdcem, odborná porota sledovala estetické a užitné kvality a také invenci a originalitu, která posouvá úroveň architektury rodinných domů stále vpřed.

Letos se odborníci a čtenáři několikrát shodili, a to nejen na absolutním vítězi soutěže, který získal prvenství i v první kategorii, ale i na řadě dalších oceněných stavbách.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace podnikatelek a manažerek spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseWOMEN

9:31 Asociace podnikatelek a manažerek spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseWOMEN

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseW…