Domov Harmonie v Mirošově má nový „kabát“

14. 1. 2015 20:03

Zvýšení kvality ubytování, úspora energie či celkové zlepšení vzhledu budov Domova Harmonie v Mirošově, to vše přinesl klientům domova projekt zaměřený na úspory energie. Kolaudace stavby proběhla na sklonku loňského roku a celkové náklady projektu činily necelých 28 milionů korun.

Domov Harmonie v Mirošově má nový „kabát“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Důchodkyně, ilustrační foto
reklama

Moderní a útulné bydlení získali klienti Domova Harmonie v Mirošově, jehož objekty prošly rekonstrukcí v rámci projektu s názvem „Úspory energie, Domov Harmonie, centrum sociálních služeb Mirošov, pavilon „H" a pavilony 3, 4, 5, 6 a 7". „Zateplení pavilonů zahrnovalo výměnu oken, dveří, opravu a zateplení střechy, zateplení obvodového pláště. Díky tomu se změnil nejen vzhled budovy, ale také ubytování pro klienty je na vyšší úrovni. Nezanedbatelné jsou pochopitelné významné úspory energií," říká ředitelka Domova Harmonie, centrum sociálních služeb Mirošov Radmila Dortová.

S rekonstrukcí domova se začalo 2. ledna 2014 a kolaudace hotové stavby se uskutečnila 9. prosince 2014. Celková hodnota projektu činí necelých 28 milionů korun. „Na financování rekonstrukce Domova Harmonie se podílel stát částkou zhruba 10,5 milionu a část nákladů hradí ze svého investičního fondu Domov Harmonie, jehož zřizovatelem je Plzeňský kraj," doplnil radní pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz.

Slavnostní ukončení projektu se uskutečnilo ve společenském sále Domova Harmonie Mirošov ve středu 7. ledna 2014 za účasti hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse, radního pro oblast sociálních věcí Zdeňka Honze a členky rady pro oblast zdravotnictví Mileny Stárkové.

Zhotovitelem stavby byla společnost MIRAS – stavitelství a sanace s.r.o. odštěpný závod Plzeň.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Hlavní město dokončilo novou jazykovou laboratoř

21:41 MHMP: Hlavní město dokončilo novou jazykovou laboratoř

Praha dokončila vybudování nejmodernější laboratoře v Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušk…