EK ČR: Další falešné exekuce, tentokrát v Litomyšli

30. 3. 2015 16:31

V Česku se objevily další falešné exekuční výzvy. Zasáhly Litomyšl a podobají se vlně, která v únoru zaplavila Svitavy. Adresáti by neměli provádět žádné úhrady na účty uvedené ve výzvě.

EK ČR: Další falešné exekuce, tentokrát v Litomyšli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak soudního exekutora

Pachatel vyzývá adresáty k úhradě nedoplatku za komunální odpad ve výši 11.950 Kč nebo 14.050 Kč, jinak hrozí „provedením fyzické exekuce“. Listiny označuje hlavičkou neexistujícího exekutorského úřadu Litomyšl. Soudní exekutorka JUDr. Taťána Macková, jejíž jméno bylo zneužito, je soudní exekutorkou Exekutorského úřadu Ústí nad Orlicí. V podvodném dokumentu jsou rovněž chybně uvedeny kontaktní údaje. Fiktivní odesílací adresa patří Městskému úřadu v Litomyšli.

Internetovou rešerší bylo zjištěno, že účty, které podvodník používá (246973849/0300 či 43-668398227/0100), v minulosti už sloužily k páchání trestné činnosti, např. v případě nedoplatků za elektřinu. Ukázku falešné výzvy naleznete níže. Je v ní mimo jiné obsažen nesmyslný odkaz na „nařízení“ blíže nespecifikovaného obvodního soudu či výhrůžka návštěvou „exekučního komisaře“, který není osobou, jež by reálně a v souladu se zákonem figurovala v exekučním řízení.

Podvodný dokument je distribuován korespondenční cestou. Obdrželi jej i lidé, kteří nejsou dlužníky, proti nimž soud nařídil exekuci.

Exekutorská komora ČR, která dosud zaznamenala podněty od několika osob, podává trestní oznámení. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na tři roky či více v závislosti na výši škody, a to za trestný čin podvodu, padělání a pozměnění veřejné listiny a nedovolené výroby a držení pečetidla státní pečeti a úředního razítka.

V případě pochybností o pravosti výzvy se tazatelé mohou obrátit na Exekutorskou komoru ČR, dále na Městský úřad Litomyšl za účelem potvrzení bezdlužnosti či na policii, kde lze podat trestní oznámení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SFŽP: Hlasujte v anketě Evropský strom roku

21:53 SFŽP: Hlasujte v anketě Evropský strom roku

Šanci na vítězství má další reprezentant z Česka. Tentokrát ne v olympijském klání, ale v síle svých…