ERÚ: Alena Vitásková odmítla schválit novou tarifní strukturu bez úprav

28.01.2016 19:53

Zavedení nové tarifní struktury bez úprav a v podobě, která je nyní předmětem konzultačního procesu, odmítla schválit předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková a na poradě vedení ERÚ 12. listopadu 2015 nařídila vyhlásit veřejný konzultační proces a na jeho základě tarify upravit.

ERÚ: Alena Vitásková odmítla schválit novou tarifní strukturu bez úprav
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

„Tento matematický model nové tarifní struktury musí být podroben veřejnému konzultačnímu procesu, abychom se vyvarovali možnému poškození spotřebitelů. Proto jsem rázně odmítla jeho přímé zavedení a proto jsem řekla, že pokud nebude zohledňovat sociální aspekty a dopady na jednotlivé skupiny spotřebitelů, nebude nový tarifní systém vůbec zaveden. Není tedy pravda, že jsem si tarifní systém vymyslela a že bych byť jen na vteřinu schvalovala diskriminaci kohokoliv na energetickém trhu. Tarifní systém bude upraven nebo nebude zaveden,“ uvedla předsedkyně ERÚ A. Vitásková.

Model nové tarifní struktury byl připravován široce zastoupeným expertním týmem pod vedením místopředsedy ERÚ Jana Nehody. Experti ERÚ, Ministerstva průmyslu a obchodu a odborné energetické společnosti EGÚ Brno, a.s., připravili čistý matematický model, který nezahrnuje nejrůznější aspekty trhu, které mají a budou mít vliv na jeho úpravu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SÚJB: Vyjádření k událostem ve Velké Británii

22:20 SÚJB: Vyjádření k událostem ve Velké Británii

Česká republika nevlastní, nevyrábí ani nevyvíjí chemické zbraně, což uvedla ve své počáteční deklar…