ERÚ se kvůli novele zákona obrátil na Evropskou komisi

12.03.2014 14:20 | Zprávy

Žádost o prozkoumání legislativní kompatibility poslaneckých pozměňovacích návrhů v souvislosti s projednáváním tzv. "rychlé" novely zákona č. 458/2000 Sb., energetický zákon a zákona č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie, která je v současné době projednávána na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jako sněmovní tisk č. 99/0, zaslal dnes Energetický regulační úřad (ERÚ) Evropské komisi.

ERÚ se kvůli novele zákona obrátil na Evropskou komisi
Foto: ERÚ
Popisek: ERÚ

„Domníváme se, že zejména poslanecký pozměňovací návrh pana Milana Urbana, směřující ke změně organizace ERÚ a změně způsobu vydávání cenových rozhodnutí, je v rozporu s evropskými směrnicemi, zejména čl. 35 směrnice 2009/72/ES a čl. 39 směrnice 2009/73/ES, a fakticky ohrožuje nezávislost trhu, ochranu rovných podmínek pro všechny účastníky trhu i připravovanou změnu pravidel pro stanovení cen v oblasti energetiky. Považujeme za svou povinnost informovat o této skutečnosti představitele Evropské komise, dále se k celé problematice nebudeme veřejně vyjadřovat,“ uvedl dnes tiskový mluvčí ERÚ Jiří Chvojka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

JCCR: Jižní Čechy startují cyklosezonu 2025, ráj pro aktivní sportovce i rodiny s dětmi

22:08 JCCR: Jižní Čechy startují cyklosezonu 2025, ráj pro aktivní sportovce i rodiny s dětmi

Rekordně teplý nástup jara už dost možná řadu cyklistů nalákal na servis po zimě a první vyjížďky. O…