ERV Evropská pojišťovna: Těhotenství není překážou pro cestování. Pojistit se dá až do 2 měsíců před porodem

27.6.2022 2:21 odp. | Tisková zpráva

Sjednat si cestovní pojištění pro nastávající maminky pár měsíců před porodem není snadné. Většina pojišťoven totiž pojistí ženy jen do druhého trimestru těhotenství.

ERV Evropská pojišťovna: Těhotenství není překážou pro cestování. Pojistit se dá až do 2 měsíců před porodem
Foto: ERV
Popisek: ERV Evropská pojišťovna

ERV Evropská je však pojistí až do dvou měsíců před předpokládaným datem porodu. Pojištění samozřejmě myslí i na předčasný porod. 

Anketa

Je zákrok Fialovy vlády proti cenám energií dostatečný?

0%
98%
hlasovalo: 25361 lidí

ERV Evropská nabízí cestovní pojištění v těhotenství s nejširším rozsahem plnění při cestách po Evropě i do celého světa. „Ještě dva měsíce před předpokládaným porodem hradíme ženám v očekávání jakékoliv léčení či operaci, včetně předčasného porodu. Pokud k této situaci dojde, zajistíme samozřejmě i zdravotní péči pro předčasně narozené miminko,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny a pokračuje: „Ze zkušeností a s ohledem na ceny zdravotní péče v zahraničí doporučujeme pro těhotné ženy zvolit variantu cestovního pojištění SingleTrip Comfort či Premium, které mají vysoké limity léčebných a souvisejících výloh.“

Pojištění není možné sjednat, když je nastávající maminka v rizikovém těhotenství, pracovní neschopnosti nebo byla v souvislosti s těhotenstvím operována. V takové situaci je i ze zdravotních důvodů lepší zbytečně neriskovat a zůstat doma, v dosahu péče gynekologa.

Nastávající maminky by rozhodně neměly cestovní pojištění podceňovat. Jen málokdo má totiž představu, jak komplikované a nákladné mohou v zahraničí případy spojené s těhotenstvím být. ERV Evropská pojišťovna řešila například případ předčasného porodu v zahraničí. Pětatřicetiletá žena v vyrazila po konzultaci s lékařem na last-minute dovolenou do Itálie. Přišly ale neočekávané komplikace a nakonec klientka porodila předčasně. „Novorozeně muselo bylo umístěno na JIP, kde zůstalo tři týdny. Zajistili jsme speciální ambulanci s inkubátorem a zdravotnickým personálem, která bezpečně dopravila matku i dítě zpět domů. Celkové náklady se však vyšplhaly na 1,4 milionu korun,“ dodává Vlastimil Divoký.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Dvě nové stavby s atraktivními výběhy nejen pro makaky a gibony

17:51 Zoo Ostrava: Dvě nové stavby s atraktivními výběhy nejen pro makaky a gibony

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava se otevřely hned dvě nové expozice pro vzácné primát…