Elektrowin: Patří Váš spotřebič do muzea? Tak ho tam dejte!

19.09.2013 11:45 | Zprávy

Sbírky Národního technického muzea v Praze se po tomto víkendu opět rozšíří. Kurátoři vyberou nové exponáty mezi vysloužilými elektrospotřebiči, které přinesou návštěvníci muzea na akci pořádanou ve spolupráci s neziskovou společností ELEKTROWIN.

Elektrowin: Patří Váš spotřebič do muzea? Tak ho tam dejte!
Foto: Elektrowin
Popisek: Logo společnosti Elektrowin

„Z těchto spotřebičů připravíme samostatnou výstavku a budeme s nimi počítat při pravidelné obměně stálé expoziceTechnika v domácnosti,“ říká kurátorka Lucie Střechová.

„Každý dospělý návštěvník, který přinese staré elektro, získá slevu na vstupném a drobný dárek,“ dodává Roman Tvrzník, generální ředitel ELEKTROWINu, kolektivního systému pro sběr a recyklaci elektrozařízení. Sleva bude platit i na rodinné vstupné. Pro prvních pět dárců, jejichž předměty budou vybrány do sbírek Národního technického muzea, je navíc připravena nákupní poukázka v hodnotě 500 korun a navíc i čestná vstupenka na další návštěvu.

Co dělá exponát cenným

Nejcennější exponát nemusí být nutně ten nejstarší. „Hodnotu mu dodává věrohodně zdokumentovaný příběh – například v podobě původního obalu, návodu k použití nebo dokonce pokladního dokladu,“ vysvětluje Lucie Střechová.

Expozice Technika v domácnosti je z 90 procent tvořena předměty, které jsou dlouhodobě ve sbírkách NTM. „Základ sbírky domácích spotřebičů tvoří předměty, které shromáždil ještě Vojta Náprstek,“ upřesňuje Střechová. Samotná sbírka je rozvíjena od založení muzea v roce 1908.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Čáslavští stíhači už Gripeny natankují i při nočních letech

16:08 Armáda ČR: Čáslavští stíhači už Gripeny natankují i při nočních letech

Většina pilotů 211. taktické letky z Čáslavi už dokáže dotankovat JAS-39 Gripen i během letu v noci,…