ERÚ k pozastavení příprav vedla skutečnost, že Rada ERÚ, která nastoupí 1. srpna 2017, bude dle dikce novelizovaného energetického zákona politicky závislým orgánem a to na ministru průmyslu a obchodu Janu Mládkovi, který členy nové Rady může navrhnout odvolat i za opakované méně závažné porušení povinnosti, aniž by toto porušení bylo jakkoliv blíže definováno. Ten se již opakovaně nechal slyšet, že je to on, kdo bude navrhovat členy Rady. Oficiálně to „významně“ sdělil vedení ERÚ, když požadoval, aby se vydala cenová rozhodnutí i na nenotifikované obnovitelné zdroje, což je v rozporu s unijní legislativou.
V jedné osobě, ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, tak bude řízen jak regulátor, tak některé regulované subjekty patřící majetkově státu jako např. OTE, a.s., ČEPS, a.s., a ČEZ, a. s.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Dokumenty, zásady a pravidla ParlamentníListy.cz
Bydlení
Tvrdíte, že máte opatření, která zamezí dalšímu zdražování bydlení. Povedou ale i jeho zlevnění, jak jste slibovali?
Další články z rubriky
22:33 Ombudsman: Veřejnost může ovlivnit budoucnost větrných a solárních elektráren
Víte, že ve vašem okolí mohou vyrůst větrné nebo solární elektrárny?




