Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora podepsala memorandum s Ázerbájdžánskou republikou

07.03.2018 9:50

Ve středu 21. února bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi Velvyslanectvím Ázerbájdžánské republiky v ČR a Evropsko-Ázerbájdžánskou obchodní komorou.

Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora podepsala memorandum s Ázerbájdžánskou republikou
Foto: pixabay.com
Popisek: Ázerbájdžán

Podpis memoranda dokazuje důležitost Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory, která podporuje rozvoj bilaterálních obchodních i kulturních vztahů mezi Českou republikou a Ázerbájdžánem.

Memorandum o spolupráci podepsali v polovině února velvyslanec Ázerbájdžánu v České republice J. E. Farid Šafijev a prezident Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory David Snášel.

Jedním z výsledků dosavadní česko-ázerbájdžánské spolupráce je nedávná dohoda mezi automobilkou TATRA TRUCKS a ázerbájdžánským podnikem GANJA AUTOMOBILE PLANT o výrobě automobilů Tatra v Ázerbájdžánu, kterou Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora pomohla zprostředkovat.

„Jako první konkrétní krok k realizaci záměru mezi automobilkou TATRA TRUCKS a podnikem GANJA AUTOMOBILE PLANT je uzavřen kontrakt na nákup čtyř vozidel značky Tatra pro ázerbájdžánský showroom, který se bude v nejbližší době otevírat,“ uvedl prezident Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory David Snášel.

Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora se ve spolupráci s Velvyslanectvím Ázerbájdžánské republiky v ČR podílí na organizaci kulturních a společenských akcí propagujících Ázerbájdžán a vyhledává a napomáhá realizovat příležitosti k rozvoji bilaterální obchodní a průmyslové spolupráce.

O Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komoře

Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora přispívá k rozvoji vzájemných hospodářských a obchodních styků mezi Českou republikou, Evropskou Unií a Ázerbájdžánskou republikou. Cílem Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory je podporovat navazování vztahů a rozvíjení úzké spolupráce s ázerbájdžánskými, českými a evropskými orgány, sítí obchodních komor, asociacemi a podnikatelskými seskupeními, jakož i se všemi zainteresovanými veřejnými a soukromými subjekty. Komora se rovněž podílí na kulturních projektech a rozvoj v oblasti cestovního ruchu, v rámci česko-evropsko-ázerbájdžánských vztahů. Cílem těchto aktivit je propojení regionů a podpořit oboustrannou spolupráci.

O Ázerbájdžánu

Ázerbájdžán je významným obchodním partnerem České republiky. Dodává 34 procent její spotřeby ropy zajišťující prakticky celý výrobní program rafinérie v Kralupech nad Vltavou. České podniky se v Ázerbájdžánu podílejí na významných infrastrukturních projektech a dodávají průmyslové zboží.

Společnost Moravia Steel se podílí na stavbě železničního koridoru spojujícího Ázerbájdžán s Gruzií a Tureckem po trase Baku–Tbilisi–Kars. Další české společnosti se podílí na výstavbě a modernizaci ázerbájdžánské silniční sítě či výstavbě vodních elektráren. V hlavním městě Baku jezdí v tamní MHD 150 autobusů vyrobených společností Iveco Bus CZ.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kynologové Horské služby skládali zkoušky v Krkonoších

11:31 Kynologové Horské služby skládali zkoušky v Krkonoších

Osmnáct z dvaceti chlupáčů kynologické brigády Horské služby úspěšně složilo minulý týden v Krkonoší…