Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora podepsala memorandum s Ázerbájdžánskou republikou

07.03.2018 9:50

Ve středu 21. února bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi Velvyslanectvím Ázerbájdžánské republiky v ČR a Evropsko-Ázerbájdžánskou obchodní komorou.

Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora podepsala memorandum s Ázerbájdžánskou republikou
Foto: pixabay.com
Popisek: Ázerbájdžán

Podpis memoranda dokazuje důležitost Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory, která podporuje rozvoj bilaterálních obchodních i kulturních vztahů mezi Českou republikou a Ázerbájdžánem.

Memorandum o spolupráci podepsali v polovině února velvyslanec Ázerbájdžánu v České republice J. E. Farid Šafijev a prezident Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory David Snášel.

Jedním z výsledků dosavadní česko-ázerbájdžánské spolupráce je nedávná dohoda mezi automobilkou TATRA TRUCKS a ázerbájdžánským podnikem GANJA AUTOMOBILE PLANT o výrobě automobilů Tatra v Ázerbájdžánu, kterou Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora pomohla zprostředkovat.

„Jako první konkrétní krok k realizaci záměru mezi automobilkou TATRA TRUCKS a podnikem GANJA AUTOMOBILE PLANT je uzavřen kontrakt na nákup čtyř vozidel značky Tatra pro ázerbájdžánský showroom, který se bude v nejbližší době otevírat,“ uvedl prezident Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory David Snášel.

Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora se ve spolupráci s Velvyslanectvím Ázerbájdžánské republiky v ČR podílí na organizaci kulturních a společenských akcí propagujících Ázerbájdžán a vyhledává a napomáhá realizovat příležitosti k rozvoji bilaterální obchodní a průmyslové spolupráce.

O Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komoře

Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora přispívá k rozvoji vzájemných hospodářských a obchodních styků mezi Českou republikou, Evropskou Unií a Ázerbájdžánskou republikou. Cílem Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory je podporovat navazování vztahů a rozvíjení úzké spolupráce s ázerbájdžánskými, českými a evropskými orgány, sítí obchodních komor, asociacemi a podnikatelskými seskupeními, jakož i se všemi zainteresovanými veřejnými a soukromými subjekty. Komora se rovněž podílí na kulturních projektech a rozvoj v oblasti cestovního ruchu, v rámci česko-evropsko-ázerbájdžánských vztahů. Cílem těchto aktivit je propojení regionů a podpořit oboustrannou spolupráci.

O Ázerbájdžánu

Ázerbájdžán je významným obchodním partnerem České republiky. Dodává 34 procent její spotřeby ropy zajišťující prakticky celý výrobní program rafinérie v Kralupech nad Vltavou. České podniky se v Ázerbájdžánu podílejí na významných infrastrukturních projektech a dodávají průmyslové zboží.

Společnost Moravia Steel se podílí na stavbě železničního koridoru spojujícího Ázerbájdžán s Gruzií a Tureckem po trase Baku–Tbilisi–Kars. Další české společnosti se podílí na výstavbě a modernizaci ázerbájdžánské silniční sítě či výstavbě vodních elektráren. V hlavním městě Baku jezdí v tamní MHD 150 autobusů vyrobených společností Iveco Bus CZ.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novým jednatelem JIKORDu se stal Jiří Kafka

22:20 Novým jednatelem JIKORDu se stal Jiří Kafka

Novým jednatelem Jihočeského koordinátora dopravy (JIKORD) se stal Jiří Kafka. Dosavadní dopravní sp…