Evropský a zahraniční výbor Senátu jsou v Černé Hoře, která vstupuje do NATO

07.06.2017 13:03 | Zprávy

Senátní evropský a zahraniční výbor jsou na společné misi v Černé Hoře, Kosovu a Srbsku. Série jednání s partnery v hlavním městě Černé Hory Podgorici probíhají právě v den oficiálního vstupu Černé Hory do NATO.

Evropský a zahraniční výbor Senátu jsou v Černé Hoře, která vstupuje do NATO
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Výbor pro záležitosti EU a Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost zamířily na společnou cestu do trojice zemí západního Balkánu. Dnes sedm senátorů včetně předsedů obou výborů - Václava Hampla a Františka Bublana - navštívili Černou Horu.

„Byli jsme s kolegy ze Senátu prvními politiky z členských států NATO, kteří této krásné a relativně stabilní zemi mohli osobně pogratulovat přímo u nich doma. Vojenský přínos přijetí této malé země s malou armádou asi moc zásadní nebude, ale politický význam úspěchu jedné ze skupiny západobalkánských zemí v jejich dlouholetém úsilí je z hlediska budoucí stability a bezpečnosti na jihovýchodním pomezí EU výborná zpráva,“ uvedl předseda evropského výboru Senátu Václav Hampl.

Senátoři v průběhu čtyřdenní návštěvy jednají se svými partnery ze srbského, kosovského a černohorského parlamentu, v den přístupu Černé Hory do NATO budou jednat s ministrem pro evropské záležitosti Černé Hory a dalšími, program bude zakončen návštěvou Srbska.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.

10:48 Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.

Služba Mindwell, která umožňuje systematickou péči pro nejčastější psychické poruchy a prevenci širo…