FAEI.cz: Kazítka, způsobující poruchu ve spotřebičích, neuvidíte, ale jsou tam

18.03.2019 11:16 | Zprávy

Výrobci televizorů, praček, fénů nebo mobilních telefonů se dušují, že do svých spotřebičů nemontují žádná speciální kazítka, jejichž smyslem je porouchat přístroj, a přimět tak zákazníka, aby si koupil nový. Jenže podle průzkumu projektu Opravme Česko se více než 75 procent dotázaných setkalo s tím, že se zejména elektrické výrobky rozbijí krátce po konci záruční lhůty. Zákazníci jsou přesvědčeni, že nejde o náhodu, ale o cílenou metodu.

FAEI.cz: Kazítka, způsobující poruchu ve spotřebičích, neuvidíte, ale jsou tam
Foto: FAEI
Popisek: Finanční a ekonomické informace - logo

„Kazítko není žádná konkrétní součástka, ale celý soubor výrobních postupů, volba materiálů, nekvalitní konstrukce výrobku. To ho předurčuje ke krátké životnosti,“ řekl v rozhovoru pro Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) Jan Charvát, zakladatel webu Opravárna a předseda nově založeného spolku Opravme Česko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Nelegální migrace

To, že je třeba najít řešení, to neříkáte nic nového, naopak, to slyšíme od vás politiků už několik let. Ale jaké tedy navrhujete řešení a proč to ještě nikdo nedokázal vyřešit? Třeba ANO má přeci své zástupce všude, včetně Bruselu, tak proč jste s něčím konkrétním nepřišli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Zbrašovské aragonitové jeskyně poprvé hostily prezidenta

22:03 Správa jeskyní: Zbrašovské aragonitové jeskyně poprvé hostily prezidenta

V Koblihové síni jeskyní prezident symbolicky ochutnal koblihy (skutečné) a zapil je lázeňskou kysel…