FN Hradec Králové: Fotbalisté potěšili mikulášskou nadílkou dětské pacienty

07.12.2018 15:48

Fotbalisté druholigového FC Hradec Králové 4. prosince zamířili v přestrojení za Mikuláše, čerta a anděla za pacienty Dětské kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové. Hráči během zhruba hodinové obchůzky prošli několika odděleními nemocnice a rozdali desítkám dětských pacientů dárkové balíčky a karty s podpisy hráčů. Pro hráče klubu to byla první obdobná zkušenost.

FN Hradec Králové: Fotbalisté potěšili mikulášskou nadílkou dětské pacienty
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

„Děti byly hodné, zpívaly a recitovaly básničky. Hodně nás překvapil desetiletý kluk, který nám přímo na pokoji zahrál moc hezky na kytaru,“ zhodnotil návštěvu dětských pacientů obránce Jakub Martinec. Ten se po nemocnici pohyboval v kostýmu Mikuláše, jeho kolega z obrany, Daniel Finěk, se zhostil role anděla a útočník Jiří Miker se stal pro tuto příležitost čertem.

Pro dětské pacienty byla návštěva trojice fotbalistů v převlecích zpestřením jejich pobytu v nemocnici. „Je to super, jsou moc fajn, že přišli. Když mi řekli, že jsou fotbalisté, tak to mě hodně překvapilo, řekl jsem si, že se určitě někdy podívám, jak hrají,“ řekl devítiletý chlapec.

Fakultní nemocnice Hradec Králové a FC Hradec Králové spolupracují na různých akcích, například letos na podzim se fotbalisté zúčastnili otevření první etapy unikátního Plicního parku v areálu FN HK, každoročně se koná také akce pro fanoušky hradeckého fotbalu, kteří darují krev na Transfuzním oddělení FN HK.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Kamal Farhan byl položen dotaz

Co vyřeší zákaz THC?

Podle mě nic. Buď se přesune látka na nelegální trh nebo vznikne nová. Navíc není to tak, že trh s legálními látkami lze aspoň regulovat, což se o těch nelegálních říci nedá? A v čem je třeba THC horší než alkohol? A proč je na tabák zakázána reklama a na alkohol ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

22:02 Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

Po zimní technologické přestávce jsme obnovili stavební práce na pravém krajním poli bezpečnostního …