FN Hradec Králové: Výnos Kingspan Běhu proti rakovině pomůže pacientkám onkologie

27.11.2017 19:04

Klinika onkologie a radioterapie Fakultní nemocnice Hradec Králové dnes převzala výtěžek druhého ročníku Kingspan Běhu proti rakovině, který se v Hradci Králové uskutečnil v neděli 8. října současně s Hradeckým půlmaratonem a Maratonem Hradec Králové.

FN Hradec Králové: Výnos Kingspan Běhu proti rakovině pomůže pacientkám onkologie
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Zástupci pořadatelské společnosti SportVisio a generálního partnera, firmy Kingspan a.s., dnes předali šek na celkem 374.050 korun. Peníze budou využité na léčbu pacientek s karcinomem prsu metodou brachyterapie.

Při brachyterapii lékaři aplikují plastické trubičky do místa lůžka nádoru a provedou ozáření. Metoda zvyšuje komfort pacientek, zkracuje léčbu a snižuje riziko komplikací. FN HK je jedinou nemocnicí v ČR, která tuto metodu využívá. „Od roku 2012 jsme touto metodou odléčili celkem 130 pacientek. V našich podmínkách je limitujícím faktorem cena plastických trubiček, která se pohybuje kolem 35.000 korun na jednu pacientku. U hospitalizovaných pacientek tuto částku nelze vykazovat pojišťovnám. Celý projekt by nebylo možné uskutečnit bez této finanční podpory,“ uvedl přednosta kliniky prof. MUDr. Jiří Petera Ph.D.

Generální ředitel společnosti Kingspan a.s. Štefan Makariv dnes řekl, že má ohromnou radost, že celá akce postupně získává své příznivce. „Pevně věřím, že budeme ve spolupráci pokračovat a doufám, že v dalším roce vybereme ještě více peněz než v letošním roce,“ řekl při předání.

Do letošního Kingspan Běhu proti rakovině se zapojilo rekordních téměř 400 běžců, kteří absolvovali pět kilometrů dlouhý nesoutěžní běh či pochod podél řeky Orlice a centrem města. „Výtěžek tvoří startovné ve výši 300 korun, firma Kingspan a.s. tuto částku za každého účastníka zdvojnásobila. Další peníze tvoří příspěvky individuálních dárců. Důležitá je pro nás transparentnost, všechny vybrané peníze směřují na pomoc onkologickým pacientům,“ řekl ředitel společnosti SportVisio Roman Šinkovský. Podrobnější informace o Kingspan Běhu proti rakovině můžete najít na ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Registrace vozidel občanů Ukrajiny

22:08 MHMP: Registrace vozidel občanů Ukrajiny

Od 1. října 2023 bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České repu…