FN Hradec Králové od 1. července rozšiířuje možnost návštěv hospitalizovaných pacientů

01.07.2020 9:15

Fakultní nemocnice Hradec Králové od středy 1. července 2020 rozšířila možnost návštěv hospitalizovaných pacientů.

FN Hradec Králové od 1. července rozšiířuje možnost návštěv hospitalizovaných pacientů
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové
reklama

Nemocnice v souvislosti s epidemií COVID-19 návštěvy pacientů zcela zakázala 10. března, od pondělí 25. května byly návštěvy možné pouze v čase 14:00 až 17:00 hodin, povolena byla také pouze maximálně jedné osoby k jednomu pacientovi denně a doba návštěvy byla omezena na 30 minut.

V souladu s pokyny Ministerstva zdravotnictví ČR jsou od 1. července návštěvy možné podle běžného návštěvního režimu na jednotlivých odděleních, v mimořádných případech může ošetřující lékař povolit návštěvy i mimo stanovenou dobu. Individuální režim platí pro návštěvy pacientů v paliativní péči a kritických stavech, jakož i pro návštěvy nemocných dětí.

Od 1. července je možná návštěva maximálně dvou osob k jednomu pacientovi ve stejném čase, v individuálních případech s ohledem na zdravotní stav může ošetřující lékař návštěvu nepovolit nebo ukončit. Návštěva při vstupu a odchodu z oddělení provede dezinfekci rukou a po celou dobu má nasazenou roušku. Při návštěvě na vícelůžkovém pokoji musí mít všechny osoby, tedy pacienti i návštěvy, nasazenou roušku. Před vstupem návštěvy na oddělení je návštěvě změřena teplota a personál zjistí, zda návštěva nemá příznaky COVID-19. 

 „I nadále platí naše výzva pro všechny návštěvníky, kteří by měli jakékoliv příznaky, které by mohly souviset s COVID-19, jako například zvýšenou teplotu či kašel, aby návštěvu nemocnice odložili. Je to z důvodu ochrany zdraví našich pacientů i zaměstnanců,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina: Péče o sluch seniorů v pobytových sociálních službách na Vysočině

18:44 Kraj Vysočina: Péče o sluch seniorů v pobytových sociálních službách na Vysočině

Senioři s poruchami sluchu z určených pobytových sociálních služeb v Kraji Vysočina jsou už od roku …