FN Hradec Králové upraví od 21. února provoz očkovacího centra

20.02.2022 13:20 | Tisková zpráva

Očkovací centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové od pondělí 21. února 2022 upraví svou provozní dobu. Důvodem je výrazný pokles zájmu o očkování ze strany veřejnosti.

FN Hradec Králové upraví od 21. února provoz očkovacího centra
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Nnemocnici změna umožní snížit počet zaměstnanců, kteří se na očkování podílejí. Novinkou bude, že v provozní době očkovacího centra bude možné i očkování bez předchozí registrace. Do současné doby bylo v centru podáno více než 230.000 dávek vakcíny proti COVID-19.

„Zatímco na začátku ledna jsme v pracovních dnech podávali zhruba 600 dávek vakcíny proti COVID-19, nyní je zájem několikanásobně nižší a nadále zvolna klesá, nyní podáváme zhruba sto dávek vakcíny denně. Proto můžeme provoz centra optimalizovat, v nové provozní době počítáme i s vyhrazeným prostorem pro aplikaci nové vakcíny Nuvaxovid, která by měla být k dispozici v nejbližší době - pro zájemce, kteří dosud nebyli očkováni,“ uvedl vedoucí Očkovacího centra FN HK MUDr. Pavel Kosina.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český Těšín: Hlasování PaRo 2026 začíná

16:46 Český Těšín: Hlasování PaRo 2026 začíná

Naši občané i letos ukázali, že jim na našem městě záleží! Do participativního rozpočtu (PaRo) posla…