FN Hradec Králové upraví od 21. února provoz očkovacího centra

20.02.2022 13:20 | Tisková zpráva

Očkovací centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové od pondělí 21. února 2022 upraví svou provozní dobu. Důvodem je výrazný pokles zájmu o očkování ze strany veřejnosti.

FN Hradec Králové upraví od 21. února provoz očkovacího centra
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Nnemocnici změna umožní snížit počet zaměstnanců, kteří se na očkování podílejí. Novinkou bude, že v provozní době očkovacího centra bude možné i očkování bez předchozí registrace. Do současné doby bylo v centru podáno více než 230.000 dávek vakcíny proti COVID-19.

„Zatímco na začátku ledna jsme v pracovních dnech podávali zhruba 600 dávek vakcíny proti COVID-19, nyní je zájem několikanásobně nižší a nadále zvolna klesá, nyní podáváme zhruba sto dávek vakcíny denně. Proto můžeme provoz centra optimalizovat, v nové provozní době počítáme i s vyhrazeným prostorem pro aplikaci nové vakcíny Nuvaxovid, která by měla být k dispozici v nejbližší době - pro zájemce, kteří dosud nebyli očkováni,“ uvedl vedoucí Očkovacího centra FN HK MUDr. Pavel Kosina.

Očkovací centrum FN HK bude v provozu v odpoledních hodinách v přízemí Pavilonu interních oborů FN HK (očkovací místo č. 1) každé pondělí a pátek od 15:30 do 19:30 hodin. Ve středu, čtvrtek a pátek bude zajištěno očkování v dopoledních hodinách na Pavilonu profesora Bašteckého (očkovací místo č. 2) v čase od 8:00 do 14:00 hodin. V úterý se budou i nadále v čase 14:00 až 19:00 hodin očkovat děti ve věku 5 až 11 let v budově Dětské kliniky FN HK (očkovací místo č. 3).

I nadále bude každý měsíc vypisován minimálně jeden víkendový termín na očkování. „Ačkoliv provoz očkovacího centra omezujeme, chceme zájemcům o očkování nabídnou možnost očkování v čase, který jim vyhovuje, ať se jedná o dopoledne, odpoledne či víkend. Podrobnější informace o provozní době najdou zájemci o očkování od pondělí na www.fnhk.cz, kde je i odkaz na rezervační systém,“ dodal Kosina.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

aktivistická politika STAN

To jste zhodnotil přesně, i já jsem z vývoje hnutí jako její (nyní už bývalý) volič zklamaný. Čím ale mslíte, že to je, že se tak odchílila od svých kořenů? Je za tím nové vedení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Navštivte Clam-Gallasův palác, který usiluje o titul Stavba roku 2022

7:34 MHMP: Navštivte Clam-Gallasův palác, který usiluje o titul Stavba roku 2022

Clam-Gallasův palác, který 28. září 2022 v rámci dne otevřených dveří zpřístupní své brány široké ve…