FN Ostrava posílí šedesát pět nových zdravotníků

17.08.2022 10:49 | Tisková zpráva

Polovina z nich absolvovala Lékařskou fakultu Ostravské univerzity

FN Ostrava posílí šedesát pět nových zdravotníků
Foto: fno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Ostrava - logo

Kliniky, oddělení a ústavy Fakultní nemocnice Ostrava posílilo 65 čerstvých absolventů vysokých, vyšších odborných i středních zdravotnických škol. Je to o třetinu více než vloni. Polovina z nich absolvovala Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. A nastoupily rovněž dvě stomatoložky z Ukrajiny. 

Nejvíce z 28 čerstvě odpromovaných lékařů přichází na Interní a kardiologickou kliniku. Vybrala si ji také MUDr. Adéla Osuchowská. „Já jsem si vybrala fakultní nemocnici, protože bych se ráda věnovala postgraduálnímu studiu. Takže s touto vizí tam nastupuju.“ Naopak na Chirurgické klinice přivítají jen jednoho nového absolventa. „Vždycky jsem chtěl dělat chirurgický obor. Je to výzva a těším se na ni,“ uvedl krátce po promoci usměvavý MUDr. Ádám Varga s červeným diplomem v ruce. Oba zmínění absolventi ostravské medicíny budou zároveň od nového semestru na domovské fakultě přednášet. „Letos poprvé jsme spolu s vedením Fakultní nemocnice otevřeli program pro 4 absolventy, kteří se budou moci vedle své práce v nemocnici aktivně podílet na výuce mediků,“ vysvětlil děkan LF OU doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.