FNUSA: Mezinárodní centrum klinického výzkumu navštíví velvyslanec USA

12.03.2019 16:05 | Zprávy

Velvyslanec Spojených států amerických Stephen B. King navšríví v úterý 19. 3. 2019 Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC).

FNUSA: Mezinárodní centrum klinického výzkumu navštíví velvyslanec USA
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

V rámci spolupráce mezi USA a Českou republikou se velvyslanec rozhodl pro návštěvu Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) s cílem podpořit již zavedenou spolupráci v oblasti zdravotnického výzkumu a rozvíjet další.

Velvyslanec se kromě prohlídky prostor FNUSA-ICRC má zájem dozvědět více o dalších možnostech výzkumné spolupráce. Vzhledem k tomu, že současný výzkum FNUSA-ICRC probíhá v úzké spolupráci s místními a národními institucemi a ústavy (UK, Masarykova univerzita, AV ČR atd.), jedná se o významnou možnost nejen pro Brno, ale také pro náš stát. Z tohoto důvodu má návštěva velvyslance velký význam pro naše město a celý region. Minulý týden se rovněž velvyslanec zúčastnil jednání předsedy vlády Andreje Babiše s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Česká republika a Spojené státy dlouhodobě spolupracují ve výzkumu, vývoji a inovacích, přičemž FNUSA-ICRC hraje v této oblasti významnou roli s americkými partnery, například s Mayo Clinic, Yale University, Psychogenics, General Electric a dalšími. Od roku 2011 se FNUSA-ICRC vyvinulo v mezinárodně konkurenceschopné a vysoce produktivní výzkumné centrum translační medicíny, které zajisté sehraje vůdčí roli ve svém oboru v blízké budoucnosti.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

20:48 AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

Dům přírody Brd v létě oslaví rok od svého otevření. Lidé si do nového návštěvnického střediska hned…