FNUSA: Mezinárodní centrum klinického výzkumu navštíví velvyslanec USA

12.03.2019 16:05

Velvyslanec Spojených států amerických Stephen B. King navšríví v úterý 19. 3. 2019 Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC).

FNUSA: Mezinárodní centrum klinického výzkumu navštíví velvyslanec USA
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

V rámci spolupráce mezi USA a Českou republikou se velvyslanec rozhodl pro návštěvu Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) s cílem podpořit již zavedenou spolupráci v oblasti zdravotnického výzkumu a rozvíjet další.

Velvyslanec se kromě prohlídky prostor FNUSA-ICRC má zájem dozvědět více o dalších možnostech výzkumné spolupráce. Vzhledem k tomu, že současný výzkum FNUSA-ICRC probíhá v úzké spolupráci s místními a národními institucemi a ústavy (UK, Masarykova univerzita, AV ČR atd.), jedná se o významnou možnost nejen pro Brno, ale také pro náš stát. Z tohoto důvodu má návštěva velvyslance velký význam pro naše město a celý region. Minulý týden se rovněž velvyslanec zúčastnil jednání předsedy vlády Andreje Babiše s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Česká republika a Spojené státy dlouhodobě spolupracují ve výzkumu, vývoji a inovacích, přičemž FNUSA-ICRC hraje v této oblasti významnou roli s americkými partnery, například s Mayo Clinic, Yale University, Psychogenics, General Electric a dalšími. Od roku 2011 se FNUSA-ICRC vyvinulo v mezinárodně konkurenceschopné a vysoce produktivní výzkumné centrum translační medicíny, které zajisté sehraje vůdčí roli ve svém oboru v blízké budoucnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj připravil pro likvidaci kůrovcového dřeva nový dotační titul

7:34 Pardubický kraj připravil pro likvidaci kůrovcového dřeva nový dotační titul

Avizovaný dotační titul Pardubického kraje pro vlastníky lesů a obce jakožto zřizovatele jednotek do…